ایران در جمع کشورهای صادرکننده بنزین؟

18 بهمن 1395 ساعت 23:17


معاون استاندار هرمزگان گفت: با افتتاح مرحله‌دوم فاز اول پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس برای اولین بار ایران در ردیف کشورهای صادر کننده بنزین قرار می‌گیرد.

به گزارش ایلنا، عباس شیرخانلو در حاشیه افتتاح 8 پروژه شاخص شهرستان قشم گفت: یکی از طرح‌های بزرگ هدف‌گذاری شده در بخش صنعت و معدن در استان هرمزگان بهره‌برداری از فولاد صبا با ظرفیت تولید 1/5 میلیون تن فولاد اسفنجی بریکت است.

وی افزود: این نوع فولاد برای نخستین بار در کشور قرار است در استان هرمزگان و مجتمع فولاد صبا تولید شود.

‎شیرخانلو با اشاره به این مطلب که فقط 10 کارخانه در دنیا فولاد اسفنجی بریکت تولید میکنند اظهار داشت: با راه اندازی این مجتمع ایران نیز به جمع کشورهای تولید کننده این نوع فولاد خواهد پیوست.

‎وی افزود: حجم تولید فولاد استان هرمزگان با راه اندازی این کارخانه به حدود 6 میلیون تن خواهد رسید و پیش بینی می شود تا سال 1404 میزان تولید فولاد در استان به حدود 10 تن افزایش یابد.

اضافه شدن ایران به جمع کشورهای صادر کننده بنزین

‎معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از سفر رئیس جمهور طی روزهای آینده به بندرعباس خبر داد و گفت: ریاست محترم جمهوری طی روزهای اینده برای افتتاح مرحله دوم فاز اول پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس به هرمزگان سفر میکند.

‎وی افزود: با افتتاح مرحله دوم فاز اول پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس از واردات بنزین بی نیاز خوایم شد و برای اولین بار ایران در ردیف کشورهای صادر کننده بنزین قرار خواهد گرفت.

‎شیرخانلو ادامه داد: با تکمیل فازهای دوم و سوم این پروژه میزان تولید بنزین به 36 میلیون لیتر افزایش خواهد یافت.

‎قشم در جایگاه دوم افتتاح پروژه های استان هرمزگان

‎معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: در دهه‌فجر امسال از مجموع 2170 میلیارد تومان پروژه‌های افتتاح شده در دهه فجر، فصل مسکن و عمران‌شهری با 380 میلیارد تومان بیشترین رقم تخصیص بودجه را به خود اختصاص داده است.

‎وی افزود: پروژه‌های مربوط به فصل‌های انرژی و کشاورزی و منابع طبیعی نیز هرکدام به ترتیب با 112 میلیارد تومان و 33 میلیارد تومان در جایگاه‌های بعدی تخصیص بودجه قرار گرفته اند.

‎شیرخانلو خاطرنشان کرد: در توزیع جغرافیایی پروژه‌های افتتاح شده دهه فجر امسال بندرعباس با 265 پروژه به ارزش 1635 میلیارد تومان در جایگاه نخست و شهرستان قشم نیز با 50 پروژه با اعتباری بالغ بر 170 میلیارد تومان جایگاه دوم را در بین 13 شهرستان استان به خود اختصاص داده است.

‎وی با اشاره به تلاش‌های دولت تدبیر و امید گفت: از سال 92 تا نیمه‌اول سال 95 با تلاش‌های دولت نرخ تورم از 40 درصد به کمتر از 11 درصد، شاخص رشد اقتصادی از منفی 6 درصد به مثبت 5 درصد میزان بدهی‌های بین‌المللی از 20 میلیارد دلار به کمتر از 6 میلیارد دلار و تراز تجاری کشور نیز بدون احتساب صادات نفت به عدد یک میلیارد دلار رسیده است.

بهره برداری از 60 درصد مسکن مهر در دولت تدبیر و امید

معاون استاندار هرمزگان با اشاره به بهره‌برداری از 352 واحد مسکن مهر در جزیره قشم اظهار داشت: از مجموع 31 هزار مسکن‌مهر در شهرهای بالای 25 هزار نفر حدود 40 درصد در دولت‌های نهم و دهم و 60 درصد در دولت یازدهم به بهره برداری رسید.

وی در تشریح چرایی این موضوع افزود: از آنجایی که طرح‌های زیر ساختی مانند تاسیسات آب، برق و راه‌های دسترسی در طرح اولیه مسکن‌مهر مغفول مانده بود با عملکرد خوب دولت تدبیر و امید این معظلات مرتفع شد.

رشد 203 درصدی تخصیص منابع برای توسعه روستاها

عباس شیرخانلو با اشاره به گام‌های موثر دولت در تثبیت جمعیت روستایی کشور و ایجاد انگیزه برای ماندگاری در روستاها برای جوانان روستایی افزود: دولت دنبال آن است که با فعال‌کردن قطب‌های اقتصادی در روستاها ضمن تثبیت جمعیت روستایی با ایجاد جذابیت، انگیزه ماندگاری در روستاها را افزایش دهد.

وی گفت: به همین منظور از سال92 تاکنون با  بودجه‌ای معادل 577 میلیارد تومان که رشدی 203 درصدی داشته را به روستاهای استان هرمزگان تخصیص داده است.

‎۱۱۷ پروژه نیمه تمام در شهرستان قشم

‎معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار هرمزگان گفت: میزان پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان قشم در سال 95، 117 پروژه با اعتباری بالغ بر 350 میلیارد ریال است.

‎وی اظهار داشت: تا پایان سال‌جاری و آغاز سال مالی آینده با تکمیل و افتتاح این پروژه‌ها بخشی از نیازمندی‌های شهرستان قشم را مرتفع خواهیم کرد.

‎قشم الگوی موفق عملکرد در حوزه تعاونی ها

‎عباس شیرخانلو با تاکید بر بهره‌بردن از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری در قشم گفت: شهرستان قشم الگوی موفق در حوزه تعاون بوده است.

‎وی افزود: در نقاط مختلف استان تعاونی‌های متفاوتی تشکیل شد که متاسفانه خوب عمل نکرده‌اند در حالی که شهرستان قشم اکنون الگوی مناسبی در حوزه تعاونی‌ها است.


کد مطلب: 443053

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcgnw9twak9tz4.rpra.html?443053

الف
  http://alef.ir