آملی لاریجانی:ایران تابع شانتاژهای بین المللی آمریکایی‌ها نیست

9 مرداد 1396 ساعت 18:40


رئیس دستگاه قضا گفت:قوه قضاییه وظیفه تأمین امنیت اقتصادی رابرعهده دارد و لازم است بسته های حمایتی، تشویقی در کنار اقدامات قوه قضاییه برای تأمین امنیت اقتصادی و امنیت سرمایه گذاری تدوین شود.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با تبریک ایام ولادت باسعادت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) بر ضرورت توجه به معارف ائمه اطهار(ع) به عنوان معادن حقیقی حکمت و معرفت تأکید کرد و گفت: باطن انسانی هرقدر مسیر تکامل را طی کند نهایتاً به باب ائمه اطهار (ع) خواهد رسید که همان باب فیض الهی است.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به فقره ای از آیه نور در قرآن کریم که می فرماید «یَهْدِی اللَّهُ لِنُورِهِ مَن یَشَاءُ» اظهار کرد: بر حسب برخی روایات مقصود این است که خداوند هرکس را که بخواهد به سوی نور امام (ع) رهنمون می شود و باید از خدا بخواهیم که ما را به سوی این نور هدایت کند.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه ابعاد وجودی امام معصوم، کلیدی برای انسان شناسی است، به روایتی از حضرت امام رضا (ع) از اصول کافی اشاره کرد و افزود: در این روایت آمده است «هَل یَعرِفونَ قَدرَ الإمامَه وَ مَحَلِّها مِن الاُمَّه فَیَجوزُ فیها إختیارُهُم. إِنَّ الْإِمَامَةَ أَجَلُّ قَدْراً وَ أَعْظَمُ شَأْناً وَ أَعْلَی مَکَاناً وَ أَمْنَعُ جَانِباً وَ