اولین قطار تهران ـ کربلا امروز عازم عراق می‌شود

18 آبان 1395 ساعت 7:20


اولین قطار از تهران به مقصد کربلا با انقطاع ۳۰ کیلومتری امروز (سه‌شنبه) از تهران حرکت می‌کند؛ طبق برنامه، قطار ابتدا خط تهران ـ شلمچه را طی می‌کند، از آنجا مسافران با اتوبوس مسیر ۳۰ کیلومتری تا بصره را می‌روند و سپس با قطار از بصره به کربلا مشرف می‌شوند.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن با حضور در غرفه ایسنا در بیست‌ودومین نمایشگاه مطبوعات اظهار کرد: جهت جابجایی زائران عتبات عالیات از طریق خطوط ریلی، طی ماه‌های اخیر طرحی را با راه‌آهن عراق آغاز کردیم که ما مسافران را از تهران تا شلمچه می‌بریم، بعد مسافران مسیر ۳۰ کیلومتری شلمچه تا بصره را با اتوبوس می‌روند و کشور عراق جابجایی مسافران از بصره تا کربلا را بر عهده می‌گیرد.

محسن پورسید آقایی با بیان اینکه قطار یادشده مسیر تعیین‌شده را در ۲۷ ساعت طی می‌کند، اظهار کرد: برنامه حرکت این قطار هر روز از ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه از تهران خواهد بود و مبلغ بلیت آن نیز ۱۳۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

روز شنبه رییس راه‌آهن عراق در تهران مهمان ما بود که با آنها توافق کردیم تا خطوط ریلی در عراق و ایران به زائران خدمات ارایه دهند. ان‌شاءالله امروز (سه‌شنبه) اولین قطار با هدف جابجایی مسافران اربعین حسینی حرکت می‌کند. البته این کار ادامه خواهد داشت و صرفا مختص اربعین امسال نیست. سعی می‌کنیم دائما این قطار را هر هفته داشته باشیم و طبیعتا اگر تقاضا بالا برود، قابلیت افزایش تعداد قطار و تعداد سفر را نیز خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه به دلیل محدودیت تردد خودرو در مسیر خرمشهر به شلمچه برای این مسیر قطار در نظر گرفته‌ایم گفت: در این مسیر یک قطار رفت و برگشتی به صورت شاتل گذاشته‌ایم که مردم را از خرمشهر با قطار به مرز ببرد. این قطار برای آن است که مسافران دیگر آن مسافت را پیاده نروند.

مدیرعامل راه‌آهن تصریح کرد: همچنین قطارهای فوق‌العاده‌ای برای اربعین در مسیر تهران ـ خرمشهر گذاشته‌ایم.

پورسیدآقایی درباره جابجایی مسافران در خاک عراق گفت: عراق قطارهایی نو برای این منظور خریداری کرده است که کیفیت بالایی دارند. راه‌آهن عراق از بصره به کربلا روزی ۵ قطار می‌فرستد. ما نیز بلیت قطار بصره به کربلا را در خرمشهر می‌فروشیم تا مسافران دغدغه‌ای برای تامین بلیت نداشته باشند.


کد مطلب: 411454

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcgnq9ttak9qt4.rpra.html?411454

الف
  http://alef.ir