دعای متفاوت رهبر انقلاب برای خودشان/ حاشیه‌های سخنرانی رهبری

1 فروردين 1396 ساعت 20:28


ایرنا نوشت:سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در نخستین روز از سال 96، به رسم هر ساله در بارگاه منور رضوی برگزار شد اما حضور و ازدحام جمعیت به شکلی وصف ناشدنی و بسیار متفاوت از سال های قبل بود.

این ازدحام به حدی بود که به دلیل فشردگی جمعیت و نبود فضای کافی 9 نفر بیهوش شده و از این تعداد هفت نفر با برانکارد به بیرون از رواق امام خمینی حرم رضوی منتقل شدند و 2 نفر نیز با اقدامات سرپایی به هوش آمده و به اصرار خود در محل ماندند.

در فاصله زمانی قرائت قرآن و برنامه های حاشیه و پیش از حضور رهبر معظم انقلاب جمعیت با شعارهای 'ای پسر فاطمه، منتظر شماییم'، 'ما اهل کوفه نیستیم، علی تنها بماند'، 'ابوالفضل علمدار، خامنه ای نگهدار'، 'ای نایب مهدی بیا، چشمان ما روشن نما، فرمان بده فرمان بده، با سر اطاعت می کنیم، تکلیف را ابلاغ کن، با جان اطاعت می کنیم'، 'صل علی محمد نایب مهدی آمد' ،' این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده' به استقبال رهبر معظم انقلاب رفتند.

وقتی مجری برنامه پیش از ورود رهبر انقلاب این بیت شعر را قرائت کرد که 'عید نوروز که رسم همه ایرانی هاست، سال پیروزی سردار سلیمانی هاست' این مطلب با کف و تشویق شدید مردم همراه شد.

در حین سخنرانی مقام معظم رهبری نیز زمانی که ایشان تاکید کردند در مبارزه با مساله قاچاق باید با قاچاق سازماندهی شده مقابله کرد نه چهار تا انگشترفروشی در بازار رضا (ع) و نباید سوراخ دعا را گم کرد؛ جمعیت حاضر با صلوات و تکبیر از این بخش از سخنان رهبر معظم انقلاب استقبال کردند.

وقتی رهبر انقلاب در خصوص ضرورت شرکت در انتخابات و لزوم توجه به رای مردم به عنوان یکی از 2ستون مردمسالاری دینی صحبت کردند، فردی از بین جمعیت فریاد زد 'هیهات منا الذله' که رهبری متذکر شدند اینجا اگر می خواهید شعاری بدهید باید بگویید 'هیهات از عدم انتخابات'.

در پایان این مراسم آخرین دعای رهبر معظم انقلاب اسلامی متفاوت بود و ایشان برای خود آرزوی شهادت کردند.


کد مطلب: 455951

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcgnn9tqak9ny4.rpra.html?455951

الف
  http://alef.ir