خروج قطر از ائتلاف نظامی عربستان علیه یمن

15 خرداد 1396 ساعت 10:31


فرماندهی ائتلاف تحت فرماندهی عربستان علیه یمن از پایان مشارکت دولت قطر در این ائتلاف خبر داد.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری النشره، فرماندهی ائتلاف تحت فرماندهی سعودی در جنگ علیه یمن اعلام کرد که به مشارکت قطر در این جنگ پایان داده است.

دولت سعودی در قالب ائتلاف خود از سه سال پیش جنگ همه جانبه علیه یمن را به راه انداخت که تاکنون به کشته و زخمی شدن هزاران یمنی، انهدام ساختار زیربنایی این کشور، آوارگی میلیونها نفر و شیوع بیماری های واگیر دار و قحطی منجر شده است.

در سایه مطالب منتشر شده در سایت رسمی خبرگزاری دولتی قطر به نقل از امیر این کشور، تنش و درگیری بی سابقه ای این روزها بین امارات، مصر، بحرین و عربستان با قطر به راه افتاده است که با حمله متقابل رسانه های دوطرف همراه است.

دولت قطر اعلام کرده است که این سایت هدف حمله سایبری قرار گرفته و مطالب منتشر شده متعلق به امیر قطر نیست اما عربستان و امارات این توضیح قطر را رد کرده اند.

در پی بالا گرفتن این تنش ها که درست چند روز بعد از اجلاس سران تعدادی از کشورهای عربی و اسلامی با ترامپ به میزبانی عربستان در شهر ریاض آغاز شد، دولت کویت درصدد میانجیگری برآمد که با توجه به اعلام قطع روابط به نظر می رسد که این میانجیگری بی نتیجه بوده است.

کشورهای بحرین، عربستان، مصر و امارات امروز دوشنبه در اقدامی هماهنگ قطع روابط دیپلماتیک خود با قطر را اعلام کردند.


کد مطلب: 479289

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcg7y9tyak9ux4.rpra.html?479289

الف
  http://alef.ir