متحد سعودی‌ها ادعای حمله به مکه را رد کرد

9 آبان 1395 ساعت 23:39


بیانیه‌ای که وزارت خارجه انگلستان صادر کرده، بر خلاف ادعای سعودی‌ها مبنی بر تلاش انقلابیون برای حمله به مکه، تأکید کرده است که هدف حمله موشکی فرودگاه جده بوده است.
به گزارش فارس، وزارت خارجه انگلستان روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای تلویحا ادعای عربستان مبنی بر حمله موشکی نیروهای یمنی به سمت مکه مکرمه را رد کرد.
 
در بخشی از این بیانیه که به بهانه به روزرسانی وضعیت ایمنی سفر به عربستان منتشر شده، آمده است: «روز 27 اکتبر یک موشک اسکاد از مناطق تحت کنترل شورشیان در یمن شلیک شد که آشکارا فرودگاه بین‌المللی ملک عبدالعزیز را هدف قرار داده بود.»
 
روز پنج‌شنبه ارتش یمن از شلیک یک موشک به سمت فرودگاه جده، که محل پرواز جنگنده‌های سعودی برای انجام عملیات در یمن است، خبر داد.
 
شهر جده در 65 کیلومتری مکه مکرمه واقع شده است.
 
سعودی‌ها که پیشتر هم انقلابیون یمنی را به تلاش برای مقابله با «خادم الحرمین» متهم کرده بودند، از این مسئله سوءاستفاده کرده و در تبلیغاتی وسیع مدعی شدند که هدف این موشک مکه بوده، اما سامانه دفاعی عربستان توانسته آن را در فاصله 65 کیلومتری این شهر هدف قرار دهد.
 
انقلابیون یمن با رد این ادعا، تأکید کرده‌اند که هدف از این حمله فرودگاه ملک عبدالعزیز بوده است.
 
هرچند آمریکا و انگلستان واکنشی به ادعای عربستان نداشته‌اند، اما بیانیه امروز لندن، که به نظر می‌رسد عمدا در عنوان آن هم بر حمله به فرودگاه جده تأکید شده، عملا بیانیه مقامات سعودی را رد کرده است.


کد مطلب: 408485

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcg779tnak9zt4.rpra.html?408485

الف
  http://alef.ir