سعد حریری: حزب‌الله لبنان مشکل منطقه‌ای است که راه حل جهانی را می‌طلبد

5 مرداد 1396 ساعت 12:04


نخست وزیر لبنان با بیان اینکه مشکل حزب الله منطقه‌ای بوده و نیاز به راه حل بین‌المللی دارد گفت، اختلاف بزرگی با حزب الله وجود دارد اما دولتش به خاطر حفظ ثبات داخلی، خود را از درگیری با آن کنار کشیده است. گویی حریری این حرف‌ها را برای خوش آمدنش به مذاق آمریکا مطرح کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت روزنامه مصری الیوم السابع، سعد حریری، نخست وزیر لبنان در سخنانی در موسسه "کارِنگی" در واشنگتن اظهار داشت، حزب الله مشکلی منطقه‌ای است و راه حل آن باید از سوی جامعه بین‌المللی و نه لبنان ارائه شود.

وی تصریح کرد، لبنان نمونه‌ای از همزیستی و راه حل سیاسی و گفت‌وگو را در منطقه‌ای پر از خشونت‌های دینی و فرقه‌ای و در جهانی که در آن همزیستی میان اسلام و مسیحیت محال پنداشته می‌شود، ارائه می‌دهد.

حریری افزود: اغراق است که بگوییم اسد در سوریه پیروز شده است بلکه می‌توان گفت روسیه پیروز شده است.

وی به تاثیرات جنگ در سوریه که لبنان را به بمب ساعتی تبدیل کرده اشاره کرد و افزود: ارتش لبنان جبهه النصره را بمباران می‌کند و برای مبارزه با داعش آماده می‌شود.

وی گفت: لبنان که جمعیت آن به چهار میلیون تن می‌رسد میزبان نزدیک به یک میلیون و نیم آواره سوری است. علاوه بر آن نزدیک به نیم میلیون آواره فلسطینی را نیز در خود جای داده است.

حریری عنوان داشت: قرار است انتخابات پارلمانی در ماه مه آتی برگزار شود که به دولت کنونی ۱۰ ماه مهلت می‌دهد. با وجود اینکه این مهلت کوتاه است اما دولت تلاش خود را برای تقویت رشد اقتصادی فراگیر و حفظ ثبات مالی و کاهش تاثیر آوارگان سوری و اجرای برنامه‌های سرمایه گذاری به کار خواهد گرفت.


کد مطلب: 496082

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcg739txak9yz4.rpra.html?496082

الف
  http://alef.ir