مصلحی: تحریم‌ تنها در 30 درصد از مشکلات اقتصادی ما دخیل بوده است

15 آذر 1395 ساعت 16:22


وزیر سابق اطلاعات گفت: اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران در منطقه دشمن را به وحشت انداخته است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام حیدر مصلحی شب گذشته در یادواره شهدای پایگاه مسجد شهید مصطفی خمینی در قم با اشاره به جایگاه ایران در عرصه های دفاعی عنوان کرد: اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران در منطقه دشمن را به وحشت انداخته است زیرا به خوبی می داند که موشک های ایران تا رژیم صهیونیستی نیز می‌رسد.

وزیر سابق اطلاعات افزود: ایران اسلامی اگر چه در تحریم به سر می برد اما با شرایط تحریم در دفاع مقدس قابل مقایسه نیست. ما در آن دوران تسحیلات پیشرفته‌ای در اختیار نداشتیم و تنها با قدرت ایمان این ملت در برابر دشمنان ایستادگی کردیم.

وی تصریح کرد: امروز انقلاب اسلامی تاثیر شگرفی در تحولات منطقه دارد و توانسته با اقتدار خود دشمنان را به زانو در بیاورد.

مصلحی خاطرنشان کرد: دشمن وقتی با همه توان و قدرت نظامی در منطقه آمد و برای نابودی کشور سوریه قد علم کرد با وجود همه توطئه‌ها و حمایت‌های سعودی‌ها از تروریست، در نهایت حرف جمهوری اسلامی به کرسی نشست و دشمن نتوانست بر تداوم ریاست بشار اسد با توجه به سخنان رهبری وقتی می فرمایند بشار باید بماند، غلبه کند.

وی اظهار کرد: در شرایطی که ایران اسلامی در سطح جهان به لحاظ اقتدار و قدرت می‌درخشد باید همه مسئولان از چنین فرصتی در جهت اعتلای انقلاب اسلامی بهره بگیرند. رئیس سازمان نشر و ارزش‌های مشارکت روحانیت بیان کرد: این اقتدار به سادگی به دست نیامده و انقلاب اسلامی هزینه های زیادی را پرداخت کرده است تا به این اقتدار دست یابیم، ما شهدای زیادی را تقدیم کرده‌ایم تا این اقتدار را به دست بیاوریم.

وی تمدید قانون داماتو را نقض برجام دانست و گفت: متاسفانه برخی مانند اوباما تصور می‌کنند که تحریم ها کشور را به زانو در می آورد در حالی که تحریم‌ها تنها در 30 درصد از مشکلات اقتصادی ما دخیل بوده است.

مصلحی گفت: جوانان متخصص کشور اسلامی امروز متحمل سختی‌های زیادی شده اند تا به پیشرفت در ساخت موشک دست پیدا کنیم از طرفی به گفته غرب ما توانسته‌ایم با اقتدار خود منافع استکبار در منطقه را به خطر بیندازیم.

وی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا تصریح کرد: طبق آیات الهی، شهدا زنده هستند و نزد خدای متعال روزی می خورند.

وزیر سابق اطلاعات ادامه داد: وقتی شهدا خود مسیر انقلاب را هدایت می‌کنند این زنده بودن شهدا را اثبات می کند.

وی در مورد مراسم پیاده‌روی اربعین نیز خاطرنشان کرد: پس از هزاران سال از شهادت سید الشهداء شاهد جمعیت 25 میلیونی در حماسه اربعین هستیم. برافراشته شدن پرچم امام حسین(ع) یکی از نشانه های ظهور است و ما می بینیم که در دنیا ندای یا حسین(ع) به گوش می‌رسد.


کد مطلب: 420968

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcg3z9t7ak9xy4.rpra.html?420968

الف
  http://alef.ir