تصادفات در ایران 7 درصد تولید ناخالص ملی را می‌بلعد!

3 دی 1395 ساعت 15:50عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت هفت درصد از تولید ناخالص ملی سالانه بر اثر تصادفات رانندگی و تاثیرات مخرب ناشی از تصادفات رانندگی از بین می‌رود.

غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا،  اظهار کرد: عوامل متعددی در افزایش آمار تصادفات جاده ای در کشور ما دخیل است.

وی ادامه داد: ایران در بین 190کشور جهان از نظر سوانح رانندگی در رتبه 189قرار دارد و این بسیار تاسف برانگیز است و در شان مردم ایران نیست.

نماینده گرمسار و آرادان با بیان اینکه ایران یک درصد کل جمعیت جهان را به خود اختصاص داده است تصریح کرد: این درحالی است که یک و نیم درصد از کل تصادفات جهان به کشور ما اختصاص دارد.

کاتب این حجم بالا از آمار تصادفات را تاسف برانگیز دانست و ادامه داد: باید با فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ رانندگی و ایمنی در بین اقشار مختلف از میزان تصادفات در کشور بکاهیم.

وی به نقش دستگاه‌های نظارتی در این بخش اشاره و خاطرنشان کرد: دولت نیز با برخورد با رانندگان پر خطر می‌تواند در حل این معضل کمک کند.

وی بر لزوم برخورد مناسب با مردم تاکید کرد و خطاب به راهداران و پلیس راه گفت: در مواقعی که مردم با خطر و یا مشکلی در جاده‌ها مواجه می‌شوند برخورد شما می‌تواند خاطره خوبی برای آنها رقم بزند لذا انتظار می‌رود از این مهم دریغ نکنید.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تجلیل از خدمات راهداران اضافه کرد: نگهداری دویست هزار کیلومتر از راه‌های کشور به عهده راهداران است و لذا باید قدردان این هموطنان باشیم.


کد مطلب: 427268

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcg3u9t7ak9xx4.rpra.html?427268

الف
  http://alef.ir