زورگیران شرق تهران در دام پلیس

23 اسفند 1394 ساعت 11:30


دو سارق زورگیر که در مناطق مختلف شرق تهران به ویژه در محدوده سه راه تهرانپارس، رسالت، حکیمیه، تهرانپارس و نارمک از مسافران و همچنین رهگذران و عابران پیاده زورگیری می‌کردند به دام پلیس افتادند.

به گزارش فارس، در روز ۱۵ دی ۹۴ خانمی با مراجعه به کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس به مأمورین اعلام کرد: زمانیکه به عنوان مسافر از بومهن به مقصد سه راه تهرانپارس سوار یک دستگاه خودرو پژو پارس شدم، توسط دو سرنشین پژو مورد تهدید و سرقت طلا و جواهرات، گوشی تلفن همراه و دیگر اموال همراه قرار گرفتم.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت مسلحانه با سلاح سرد و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

زن جوان ( مالباخته ) پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت ۱۹:۰۰ مورخه ۱۵ دی ۹۴ از بومهن به مقصد تهران – سه راه تهرانپارس سوار یک دستگاه خودرو پژو پارس با دو سرنشین شدم.

در طول مسیر، سرنشین خودرو به سمت صندلی عقب ماشین متمایل شد و با تهدید چاقو و ضرب و شتم اقدام به بریدن ۹ عدد النگوی طلا، سرقت یک عدد انگشتر طلا، مدارک شناسایی، عابر بانک و گوشی تلفن همراه از من نمود و نهایتا مرا در بزرگراه [شهید] زین الدین از ماشین به بیرون پرتاب و از محل متواری شدند.

با توجه به اظهارات مالباخته مبنی بر اینکه سارقین با تهدید چاقو اقدام به گرفتن رمز عابر بانک وی و برداشت مبلغ دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان وجه نقد داخل آن کردند، مالباختگان به بررسی تراکنش مالی حساب مالباخته پرداخته و اطلاع پیدا کردند که سارقین در ساعت ۲۱:۰۰ همان روز سرقت اقدام به برداشت تمامی پول داخل حساب در قالب خرید لباس و کفش کردند.

زورگیران شرق تهران در دام پلیس
با شناسایی یک مرکز خرید پوشاک در منطقه شمیران نو، کارآگاهان به این محل مراجعه و در بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته و همچنین اظهارات فروشنده مغازه موفق به شناسایی تصاویر دو جوان حدودا ۳۰ ساله شدند که با یک دستگاه خودرو پراید نوک مدادی به محل مراجعه و اقدام به خرید لباس کرده بودند.

با شناسایی آخرین مالک خودرو پراید نوک مدادی بنام سعید . ع ( متولد ۱۳۶۳ ) در شهر جدید پردیس – فاز یک و شناسایی تصویر وی از سوی شاکی پرونده ( به عنوان راننده خودرو )، کارآگاهان با مراجعه به مخفیگاه متهم اقدام به دستگیری وی کردند.

در زمان دستگیری سعید . ع، جوان دیگری بنام امید . ع ( متولد ۱۳۶۳ ) نیز در مخفیگاه سعید حضور داشت که با حضور کارآگاهان قصد فرار از محل را داشت که وی نیز دستگیر شد.

اجرای فیلم هندی برای فروش طلا و جواهرات مسروقه:
هر دو متهم پس از مواجهه حضوری با مالباخته صراحتا به زورگیری و سرقت طلا و جواهرات وی اعتراف و عنوان داشتند که طلا و جواهرات را به مبلغ سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به یک مغازه طلافروشی در منطقه شمیران نو فروختند.

با شناسایی مغازه طلافروشی، کارآگاهان به این محل مراجعه و در تحقیقات از فروشنده مغازه، اظهارات متهمین تأیید شد.

فروشنده مغازه طلافروشی که به اتهام خرید اموال مسروقه دستگیر و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی منتقل شده بود، در خصوص علت خرید طلا و جواهرات مسروقه گفت: متهم ( سعید . ع ) به مغازه مراجعه و با حالتی گریان اظهار داشت که مادرش در بیمارستان بستری است وجهت انجام عمل جراحی نیاز به پول دارد.

این شخص ( سعید . ع ) وعده داد که کاغذ خرید طلا و جواهرات را نیز می آورد و طی این مدت مرتب گریه می گرد؛ بنده نیز صرفا از روی دلسوزی، طلاها را به قیمت واقعی آنها خریداری کردم.

دهها فقره سرقت و زورگیری تحت عنوان مسافرکش:
در ادامه رسیدگی به پرونده و اعتراف صریح متهمین به دهها فقره زورگیری و سرقت از مسافرین در مناطق شرق تهران بویژه در مسیر تهران – پردیس و بالعکس، شناسایی سایر مالباختگان در دستور کار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با بررسی پرونده های مشابه، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگانی شدند که به همین شیوه و شگرد مورد زورگیری، تهدید ، ضرب و شتم و سرقت قرار گرفته بودند.

تعدادی از مالباختگان پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، صراحتا هر دو متهم را مورد شناسایی قرار داده اما در بررسی اظهارات آنها مشخص شد که متهمین از انواع خودروهای سواری ال ۹۰ ، پژو ۲۰۶ ، پژو پارس سفید جهت انجام سرقت های خود استفاده کردند.

مالباخته ای در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ۲۲:۰۰ مورخه۲۳ دی ۹۴ از سه راه تهرانپارس به مقصد حکیمیه سوار یک دستگاه خودرو ۲۰۶ سفیدرنگ شدم.

پس از دوربرگردان خیابان جشنواره ، راننده ۲۰۶ نیمچه قمه ای را از زیر در راننده بیرون آورد و با نشان دادن آن شروع به تهدید کرد.

در همین زمان، فردی که در پشت صندلی راننده خودش را مخفی کرده بود از زیر صندلی بیرون آمد و به سمت من حمله ور شد و از پشت سر گلویم را گرفت؛ با چاقو مرا مجبور به سکوت کردند؛ راننده ۲۰۶ پس از سرقت کیف دستی، بنده را از خودرو به بیرون پرتاب کرد و از محل متواری شدند.

مالباخته ای دیگر در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت ۱۵ مورخه۹ دی ۹۴ در میدان رسالت به عنوان مسافر سوار یک دستگاه پژو پارس سفیدرنگ با دو نفر سرنشین شدم؛ در خیابان فرجام، سرنشین ماشین با تهدید چاقو مبلغ یک میلیون تومان پول نقد را بهمراه گوشی تلفن همراه و مدارک شناسایی سرقت کرد.

زورگیری از رهگذر، شیوه دوم سرقتِ متهمان:
در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی متهمین از سوی تعداد دیگر از مالباختگان که توسط سرنشنیان خودروهای سواری بصورت پیاده مورد زورگیری قرار گرفته بودند ، متهمین مجبور شدند تا به «زورگیری از رهگذران و عابران پیاده» نیز اعتراف کنند.

یکی از این مالباختگان پس از شناسایی دقیق متهمین در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در مورخه ۲۶ آذر ۹۴، در اتوبان شهید صیاد شیرازی – مسیر شمال به جنوب به صورت پیاده در حال تردد بودم که یک دستگاه خودرو ال ۹۰ نقره ای رنگ با دو نفر سرنشین در مقابل من توقف کرد؛ آنها با تهدید، قمه ای را زیر گلویم گذاشته و اقدام به سرقت گوشی تلفن همراهم کردند.

سرهنگ کارآگاه فخرالدین افراسیابی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد در مناطق مختلف شرق تهران بویژه در محدوده سه راه تهرانپارس، رسالت ، حکیمیه ، تهرانپارس و نارمک مورد زورگیری قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در سیدخندان – خیابان ابوذر غفاری – جنب کلانتری ۱۲۰ سیدخندان مراجعه کنند.


کد مطلب: 338465

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcg379wnak9wt4.rpra.html?338465

الف
  http://alef.ir