ترامپ چه می‌خورد که این چنین تصمیم می‌گیرد؟

11 بهمن 1395 ساعت 19:18


روزنامه گاردین در گزارشی به بررسی رژیم غذایی رئیس‌جمهور آمریکا پرداخت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ گاردین در مطلبی به بررسی رژیم غذایی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پرداخت و از نگرانی‌ها در خصوص تأثیرات آن بر قدرت تصمیم گیری صحیح وی پرده برداشت.

این روزنامه درپایگاه اینترنتی خود می نویسد: شما قویترین مرد جهان هستید که به مشهورترین خانه جهان می روید. خدمه شما 5 سرآشپز تمام وقت هستند؛ یعنی 4 سرآشپز بیشتر از بزرگترین کافه ها. اما لیست خرید رئیس جمهور ترامپ چیست؟ چیپس سیب زمینی، چیپس تورتیلا.

چیپس سیب زمینی؛ مسأله ای که سبب می شود بتوان بوسیله آن تصمیم های مشکوک گرفت و در ساعت 3 صبح توییت کرد؛ آیا چنین نیست؟ "جو تراورس" متخصص تغذیه و مؤلف کتاب  "رژیم غذایی کم چرب" به این مسأله قانع نشده است.

طبق اعلام گاردین، این متخصص تغذیه می گوید او در خصوص رژیم غذایی که ترامپ اختیار کرده ( فست فود های زیاد با مقدار سبزیجات کم) نگران است؛ چرا که معتقد است بر روی قدرت وی در تفکر صحیح و درست نگران تأثیر می گذارد.

طبق اعلام این روزنامه، ترامپ هر چیزی که حاوی امگا 3 هست، می خورد که این شامل چربی موجود در آجیل، ماهی روغنی و دانه های کتان می شود. طبق اعلام تراورس، بدن ترامپ انواع دیگری از چربی ها را به امگا 3 تبدیل می‌کند؛ مسأله ای که سبب می شود سیستم عصبی وی درست کار نکند و دچار اختلالات خلقی شود.  به گفته این روزنامه، این مسأله ای است که برخی اقدامات ترامپ را توجیه خواهد کرد.

این متخصص تغذیه همچنین به ترامپ توصیه می کند خوردن بیکن ( گوشت خوک سوده شده) را کمتر کند؛ چرا که زیاده روی در خوردن آن سبب دچار شدن به سرطان خواهد شد.

تراورس همچنین به آشپزهای کاخ سفید توصیه می کند که ترامپ را تشویق کنند برخی عادت های غذایی صحیح را در پیش بگیرد. او می گوید: باید نیمی از بشقاب ترامپ از میوه جات و سبزیجات پر شده باشد. یک چهارم مواد غذایی بشقاب وی نیز باید از کربوهیدرات ها و یک چهارم دیگر از مواد پروتئین دار باشد.

این روزنامه در پایان می نویسد: در صورتی که این مسأله راز سلامتی به شمار می رود، پس ترامپ باید آن را به اجرا درآورد.


کد مطلب: 440712

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcfyxdj0w6djea.igiw.html?440712

الف
  http://alef.ir