تابش: برخی جلسات نمایندگان با وزرای پیشنهادی در رستوران برگزار می‌شود

7 شهريور 1396 ساعت 11:28


محمد رضا تابش نایب رئیس فراکسیون امید در مورد اختلاف اعضای این فراکسیون بعد از رای نیاوردن بی‌طرف در مجلس گفت: یک سری اختلاف‌ها مربوط به داخل فراکسیون و فعالیت اعضاست. این مسائل در جلسه شورای مرکزی مطرح و مورد بحث قرار گرفت.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در گفت‎‌وگو با عصر ایران ادامه داد: در جلسه روز گذشته شورای مرکزی آقای وکیلی توضیح دادند که چندین جلسه برای اینکه آقای بی‌طرف رای بیاورند برگزار کرده است.

نماینده مردم اردکان در خانه ملت افزود: نمایندگان در برابر قرآن و قانون مسئول هستند و در قبال حوزه انتخابیه خود متعهد هستند. آنها در قبال کار جمعی و فراکسیونی مسئولیت دارند. بر اساس همین به محور نمایندگان تصمیم گرفتند به بی‌طرف رای ندهند.

وی خاطر نشان کرد: بی‌طرف شخصیت ممتاز و برجسته‎‌ای است ولی در روز رای اعتماد نتوانست از خود و برنامه‌هایش به خوبی دفاع کند و این موضوع هم در رای ندادن نمایندگان تاثیر داشت. تابش دلیل رای آوردن جهرمی وزیر ارتباطات را اینگونه تشریح کرد: در مورد او دو فراکسیون ولایی و مستقلین به اجماع رسیده بودند و جهرمی رای این دو را داشت. هر وزیری رای دو فراکسیون از سه فراکسیون مجلس را داشته باشد می‌تواند از مجلس رای اعتماد بگیرد. در مور بی‌طرف این اتفاق نیفتاد و دو فراکسیون مذکور با وی همراه نبودند.

این نماینده اصلاح طلب مجلس در مورد بررسی رفتار اعضای فراکسیون امید در ماجرای رای اعتماد در هایت داوری این فراکسیون گفت: از نظر ما اتفاق سوئی نیفتاده است. اما در صورت هیات داوری موضوعات مطرح شده را بررسی می‌کند.

تابش در مورد برگزاری جلسات با وزرا در میدان آرژانتین خاطر نشان کرد: بهتر بود جلسات با وزرا در خود مجلس انجام می‌شد. در مورد جلسات میدان آرزانتین هم گفته می‌شود اعضای فراکسیون زاگرس نشینان برای حل مشکلات منطقه خود جلسه‌ای را تشکیل دادند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات ادامه داد: نمی‌توانیم بگوییم جلسات آرژانتین غیرمعقول بوده است. همیشه در بحث معرفی کابینه برخی جلسات در خانه، رستوران و یا دفتر کار برگزار می‌شود.

نایب رئیس فراکسیون امید در پایان خاطر نشان کرد: مطرح کردن این مسائل بازی کردن در زمین رقیب است و باعث می‌شود مردم ناامید شوند. ما نباید کاری کنیم که مردم دلسرد شوند. اگر خطایی صورت گرفته است مراجع ذی‌صلاح باید به آن پردازند و اگر خطایی صورت گرفته بود به آن رسیدگی کنند.


کد مطلب: 506502

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcfxvdt0w6dxta.igiw.html?506502

الف
  http://alef.ir