حذف تاکسی های فرسوده برای کمک به بهبود آلودگی هوا

6 دی 1395 ساعت 8:22


مدیرعامل سازمان تاکسیرانی گفت: روند نوسازی تاکسی های فرسوده با جدیت دنبال شده و تعداد قابل توجهی از تاکسی ها اکنون نوسازی شده اند.

میثم مظفر در گفت و گو با میزان گفت: تاکسی های فرسوده شهر تهران تاثیر قابل توجهی در آلودگی هوا داشته و برای کمک به بهبود آلودگی هوای شهر تهران، نوسازی تاکسی ها را در دستور کار قرار داده ایم.

وی افزود: تاکسی های فرسوده به نوبت سال تولید در صف نوسازی قرار داشته و اولویت نخست ما با تاکسی های پیکان قدیمی است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی با اشاره به تردد مسافربرهای شخصی در سطح شهر تهران خاطرنشان کرد: تاکسی های شخصی قابل توجهی در سطح شهر تهران تردد داشته اند که اگر جلو فعالیت آنها گرفته نشود، در آینده مشکل ساز خواهند شد.

مظفر ادامه داد: رانندگان تاکسی از فاکتورهای مختلفی نظیر سوء پیشینه و تست عدم اعتیاد عبور کرده و در کنار آنها، وضعیت فعالیت آنها مشخص است.

وی در خصوص طرح اخیر اجرا شده در برخی از پایانه های تاکسی تهران اظهارکرد: در برخی از پایانه های تاکسی طرح ورود کتاب اجرایی شده و اکنون شهروندان در تاکسی های برخی از پایانه ها نظیر نوبنیاد، ونک و تجریش کتاب های جیبی را مشاهده می کنند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تاکید کرد: این کتاب ها به قیمت ارزان تر در اختیار شهروندان قرار می گیرد و مقرر شده بخش اندکی از سود حاصل از فروش این کتاب ها به رانندگان داده شود.


کد مطلب: 428202

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcfxcdj0w6d00a.igiw.html?428202

الف
  http://alef.ir