«مرگی که حرفش را می‌زدی»؛ فردریک دار، ترجمه دکتر عباس آگاهی؛ نشر جهان کتاب

24 تير 1393 ساعت 10:51


مرگی که حرفش را می‌زدی /
نویسنده: فردریک دار /
ترجمه: دکتر عباس آگاهی /
نشر جهان کتاب، چاپ اول ۱۳۹۳  /
شمارگان ۱۱۰۰ نسخه/
۱۶۸صفحه، ۸۵۰۰ تومان /

کتاب‎های معرفی شده در «الفِ کتاب» از روز انتشار به مدت یک هفته با ۱۰ درصد تخفیف در فروشگاه اینترنتی شهر کتاب عرضه می‌شوند، شما می‌توانید در صورت تمایل این کتاب را از اینجا خریداری کنید.

****

چهل و دومین کتاب از مجموعه نقاب اثری است از فردریک دار که در همین مجموعه و با رمانی به‌عنوان آسانسور به مخاطبان فارسی‌زبان معرفی شد.

در ادبیات معاصر فرانسوی نام فردریک دار به‌عنوان نویسنده‌ای توانا و پرکار ثبت‌شده است. او متولد ۱۹۲۱ و درگذشته به سال ۲۰۰۰ است. زندگی پرماجرایش موضوع آثار متعدد شده است و مصاحبه‌های فراوان و آموزنده‌اش در سامانه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی در اختیار دوستداران قرار دارد. فردریک دار نه‌تنها بانام اصلی خود، بلکه با استفاده از حدود بیست نام مستعار دیگر، نزدیک به ۳۰۰ رمان و داستان بلند و کوتاه، حدود ۲۰ نمایشنامه و ۱۶ اثر برای سینما به وجود آورده است.

در برخی آثار او دلمردگی و انده لحن غالب داستان محسوب شده و نویسنده ما را به دنیایی جذاب می‌برد که دوست داریم داستان پایان نیابد تا ما همچنان در اتمسفری چنین پرکشش همپای قهرمانان حضور داشته باشیم.

کتاب مرگی که حرفش را می‌زدی حاوی طنزی تلخ با پس‌زمینه همسریابی است. قهرمان داستان، پُل دوت راز، مردی سی‌وشش‌ساله است که پس از کار در افریقا با جسمی بیمار و رؤیاهایی ازدست‌رفته به کشورش بازمی‌گردد. عایدات نسبتاً چشمگیر او، این امکان را فراهم می‌آورد که زندگی مناسبی برای خود تشکیل دهد. پس در منطقه‌ای آرام و زیبا خانه‌ای دل‌باز و جادار می‌خرد تا در کنج انزوای خود خوشبختی را بیابد. اما به‌زودی خانه را بیش‌ازحد خالی می‌یابد.

درباره این کتاب بیشتر بخوانید


کد مطلب: 234469

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcfvjd01w6dmja.igiw.html?234469

الف
  http://alef.ir