ایران برای مهار آتش‌سوزی جنگل‌های گرجستان نیرو اعزام کرد

12 شهريور 1396 ساعت 8:23


به درخواست مقامات گرجستان، دو فروند بالگرد مجهز به بسکت اطفای حریق همراه با یک تیم کارآزموده از هوافضای سپاه جمهوری اسلامی ایران جهت مهار آتش‌سوزی گسترده‌ در جنگل‌های گرجستان، عازم این کشور شده و به عملیات اطفای حریق مشغول هستند.

به گزارش تسنیم، به درخواست مقامات گرجستان، دو فروند بالگرد مجهز به بسکت اطفای حریق همراه با یک تیم کارآزموده از هوافضای سپاه جمهوری اسلامی ایران جهت مهار آتش‌سوزی گسترده‌ای که چند روزی است در جنگل‌های این کشور رخ داده عازم عازم گرجستان شده و در حال حاضر مشغول عملیات اطفای حریق در این کشور هستند.

خلبان محمد مهدی نوری آل آقا،رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفا حریق هوایی کشور در این باره به تسنیم می‌گوید: در پی آتش‌سوزی گسترده و بحرانی در جنگلهای کشور گرجستان این کشور  از وزارت خارجه و وزارت کشور ایران درخواست اعزام بالگرد اطفای کرد که بلافاصله پس از اعلام در خواست وزارت خارجه و وزارت کشور به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با هماهنگی مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق کشور دو فروند بالگرد میل 171 با تجهیزات کامل و بسکت 4000 لیتری آب همراه با یک تیم کارآزموده و حرفه‌ای از هوافضای سپاه جمهوری اسلامی ایران جهت انجام این ماموریت عازم کشور گرجستان شده و در حال حاضر مشغول عملیات اطفای حریق در این کشور هستند.

وی ادامه داد: جنگل‌های منطقه آباستومانی که تا تفلیس 220 کیلومتر فاصله دارد چند روزی است طعمه حریق شده و خساراتی قابل توجه به بار آورده است.

رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفا حریق هوایی کشور یادآور شد: در حال حاضر بیش از یک هزار مامور آتش‌نشان برای اطفای آتش سوزی در جنگل های منطقه آباس تومانی تلاش می‌کنند  با این حال، آتش‌سوزی  تا ده هکتار از اراضی جنگلی گسترش یافته است.


کد مطلب: 507862

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcfvedt0w6dxca.igiw.html?507862

الف
  http://alef.ir