رویترز:

تحریم های جدید علیه ایران قیمت نفت را افزایش داد

16 بهمن 1395 ساعت 17:46


رویترز اعلام کرد:درحالی‌که قیمت نفت روز گذشته به علت تحریم‌های ایران بالا رفت، طی هفته گذشته نیز افزایش 2 درصدی را ثبت کرد.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، قیمت نفت پس از اینکه آمریکا علیه افراد و نهادهای ایرانی تحریم‌های جدیدی اعمال کرد در معاملات روز جمعه افزایش یافت.

همچنین ارقام قوی فرصت‌های شغلی آمریکا در ماه ژانویه تقویتی بود و از تقویت ادامه دار تقاضا برای انرژی خبر داد.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 25 سنت افزایش 56.81 دلار فروخته شد و طی هفته گذشته 2 درصد افزایش قیمت را ثبت کرد که نخستین افزایش هفتگی در سال جاری میلادی به شمار می‌رود.

هر بشکه نفت خام آمریکا با 54 سنت افزایش 53.83 دلار معامله شد. این نوع نفت نیز در هفته گذشته یک درصد افزایش ارزش را ثبت کرد.

کارل لاری، تحلیلگر بازار در این رابطه گفت: «من فکر می‌کنم که توافق عمومی وجود دارد که موضوع ایران بازار را تقویت کرد اما من فکر می‌کنم بیشتر به علت گزارش قوی مشاغل آمریکا این اتفاق افتاد.»

با افزایش استخدام‌های شرکت‌های ساختمانی و خرده‌فروش‌ها، فرصت‌های شغلی آمریکا در ماه ژانویه بیش از انتظار رشد داشت.

در نخستین اقدام علیه ایران توسط دولت ترامپ، 13 فرد و 12 نهاد از دسترسی به سیستم مالی آمریکا یا قرارداد با شرکت‌های آمریکایی محروم شدند. همچنین آنها به تحریم‌های ثانویه محکوم شدند که به این معناست که شرکت‌های خارجی و افراد از تجارت با آنها ممنوع هستند و با ریسک قرار گرفتن در فهرست ممنوعه امریکا قرار دارند.


کد مطلب: 442260

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcfv0djxw6dj0a.igiw.html?442260

الف
  http://alef.ir