ادعای واهی اتحادیه سعودی: رژیم ایران امنیت حج را به خطر می اندازد+تصاویر

4 خرداد 1395 ساعت 10:53


اتحادیه سعودی جهان اسلام مدعی شد ایران به دنبال اقدامات تحریک آمیز و بی ثبات کننده در مراسم حج است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری آلمان، دبیرخانه اتحادیه سعودی جهان اسلام در مکه مکرمه در ادعایی بی اساس، موضع ایران را در مخالفت با امضای توافقی برای برگزاری حج امسال محکوم کرد و مدعی شد ایران در مراسم حج اقدامات بی ثبات کننده انجام می دهد.

این اتحادیه در بیانیه ای مدعی شد ایران با ایجاد موانع در برابر رسیدن به توافقی نهایی، مسئول کامل از دست رفتن فرصت ملت ایران است که تمایل به انجام مناسک حج و عمره و زیارت مدینه منوره دارند.

"عبدالله بن عبدالمحسن ترکی،" دبیر کل اتحادیه جهان اسلام همچنین در این بیانیه مدعی شد: اتحادیه جهان اسلام رفتار رژیم ایران و موضع این کشور را که مخالف تمامی توافقنامه ها و راهکارهای عربستان برای تأمین سلامت حجاج بیت الله الحرام است، محکوم می کند.

وی در ادامه مدعی شد: مسئولان ایرانی باید درک کنند که حج فریضه ای دینی و یکی از ارکان اسلام است و نباید آن را به مواضع و اختلافات سیاسی میان کشورها ربط داد. عربستان بی نهایت مشتاق خدمت به حرمین شریفین و مراقبت از حجاج و زوار و انجام این مسئولیت بزرگ به منظور تحقق اهداف شرع (مقدس) است.

ادعای واهی اتحادیه سعودی جهان اسلام: رژیم ایران امنیت حج را به خطر می اندازد
 
ترکی در ادامه ادعاهای بی اساس خود علیه کشورمان نوشت: رژیم ایران به دنبال بی ثباتی، بی مبالاتی و ایجاد هرج و مرج است و امنیت را طبق برنامه هایش که با شعارهای پر زرق و برق مخفی کرده، بر هم می زند. (ایران به اقدامات بی ثبات کننده خود ادامه داد) تا جایی که وقایع خونبار سال 1987 رخ داد (کشتار حجاج در مکه در سال 1366)؛ مسأله ای که سبب شد عربستان زمام امور را در دست گیرد و قاطعانه برخورد کند و جلوی سیاست ها و اقدامات بی مسئولانه رژیم ایران را در حج بگیرد.
ادعای واهی اتحادیه سعودی جهان اسلام: رژیم ایران امنیت حج را به خطر می اندازد
اما ادعای این سازمان به اصطلاح "اتحادیه جهان اسلام" حتی اعتراض کاربران جهان عرب را نیز به همراه داشت. یکی از کاربران به نام خالد در انتهای خبر ادعاهای اتحادیه جهان اسلام نوشت: اتحادیه جهان اسلام یک انجمن فرقه ای است. یکی دیگر از کاربران نیز در پاسخ به ادعاهای این سازمان سعودی نوشت: من نه از ایران دفاع می کنم و نه به عربستان حمله می کنم؛ اما این انجمن زمانی که جرثقیل (در مکه) سقوط کرد، کجا بود؟ این سازمان هنگامی که صدها زائر کشته شدند، کجا بود؟
ادعای واهی اتحادیه سعودی جهان اسلام: رژیم ایران امنیت حج را به خطر می اندازد
 
به نظر می رسد ادعاهای مقامات عربستان که این روزها علیه کشورمان شدت گرفته است، دیگر حتی از سوی کاربران کشورهای عربی نیز خریداری ندارد؛ چرا که این کشور می کوشد با مطرح کردن این ادعاهای واهی علیه کشورمان، بر بی مسئولیتی نیروهای خود در برگزاری مراسم حج که نمونه کوچکی از آن را سال گذشته شاهد بودیم،  سرپوش بگذارد.


کد مطلب: 355951

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcfttdmyw6dt1a.igiw.html?355951

الف
  http://alef.ir