توصیه آیت الله مکارم شیرازی به نامزدهای انتخابات 96

بخش سیاسی الف، 30 فروردین 96

30 فروردين 1396 ساعت 12:49


آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با درک شرایط حساس منطقه و جهان مراقب باشند تا در تبلیغات و سخنان آنان چهره نظام تخریب نشود.

به گزارش ایرنا، وی روز چهارشنبه در جلسه درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم بیان کرد: در آستانه انتخابات قرار داریم و امید است این رویداد با حضور پرشور مردم به عرصه ای دشمن شکن تبدیل شود؛ نامزدهای انتخابات مراقب باشند تا سخنان آنان، به چهره نظام در عرصه بین المللی لطمه ای وارد نکند.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: ایران کشوری آباد و در سطح منطقه نمونه است بنابراین نباید به خاطر مشاهده برخی از مشکل ها، چهره نظام را تخریب کرد.

وی ادامه داد: دشمنان منتظر هستند ببینند حضور مردم در پای صندوق های رای چگونه است، تا اگر درصد مشارکت آنان کاهش داشت فشارهای خود را بیشتر کنند، بنابراین حضور گسترده مردم در انتخابات، توطئه دشمنان را خنثی می کند.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: انتخابات ایران در دیدگاه دوستان و دشمنان حایز اهمیت است، پرشور برگزار شدن این انتخابات موجب خوشحالی دوستان و خشم دشنان می شود و به همین علت برگزاری گسترده و پر شور انتخابات در کشور باید به عنوان یک هدف راهبردی مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: نامزدهای انتخابات و مردم وظیفه دارند خط قرمزهای نظام جمهوری اسلامی را رعایت کنند؛ نباید در ایران نامزدهای انتخابات مانند آمریکا برای کسب قدرت هر صفت ناپسندی را به یکدیگر نسبت دهند.

وی ادامه داد: انتخابات آمریکا رسوایی کامل برای جهان غرب بود و صحبت های نامزدهای ریاست جمهوری بر علیه هم در این کشور هیچ گاه فراموش نمی شود.

این مرجع تقلید گفت: در جمهوری اسلامی نامزدها و طرفداران آن ها مسئولیت دارند که دروغ نگویند، وعده دروغ ندهند و عوام فریبی نکنند؛ ما مسلمانیم و اعتقاد داریم در روز جزا باید در مقابل همه کارهایی که انجام دادیم پاسخگو باشیم، بنابراین نباید برای رسیدن به قدرت دیگران را تخریب کرد و به مردم دروغ گفت.

وی با اشاره به این که مردم از عوام فریبی و تخریب خوششان نمی آید، افزود: حفظ آبروی مسلمان مانند خون او حرمت و اهمیت دارد، بنابراین نباید در دایره امتحان انتخابات برای رسیدن به قدرت هر کاری را انجام داد.

وی ادامه داد: کسی گفته بود اگر فلان فرد رئیس جمهوری شود، ایران به کشوری مانند سودان تبدیل می شود؛ گفتن این حرف ها برای پیروزی در انتخابات صحیح نیست.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: مردم در انتخابات نباید گرفتار جناح بندی شوند، بلکه باید به فردی که اصلح است رای دهند، چراکه آنان نیز با تصمیم خود در آینده کشور سهیم می شوند و به همین میزان در روز قیامت باید پاسخگوی انتخاب خود باشند.

وی با آرزوی برگزاری انتخاباتی پرشور در بیست و نهم اردیبهشت ماه سال جاری، افزود: ملت ما آگاه و فهمیده است و امیدورایم مردم و نامزدها از این امتحان موفق بیرون آیند و آبرویی برای نظام و کشور باشد.

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان 29 اردیبهشت ماه سال جاری در سراسر کشور برگزار می شود.


کد مطلب: 463951

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcftmdjyw6dv1a.igiw.html?463951

الف
  http://alef.ir