اپل اعلام کرد ۲۵۰ میلیارد دلار پول نقد دارد

12 ارديبهشت 1396 ساعت 3:32


اپل فردا گزارش فصل دوم سال مالی خود را در حالی منتشر می‌کند که 250 میلیارد دلار پول نقد در اختیار دارد.به گزارش خبرآنلاین، این رقم به نوشته مارکت واچ، معادل ارزهای انباشته‌شده در انگلیس و کانادا است که رقم هنگفتی را در بر می‌گیرد و یا اپل قادر به خرید وال مارت و چند کمپانی دیگر به‌تنهایی است.

جالب اینجاست که اپل در مدت 4 سال و نیم توانسته میزان پول نقد خود را دو برابر کند. در گزارش فصل اول سال مالی اپل تأیید شد که این کمپانی هر ساعت 3.6 میلیون دلار به پول نقد خود می‌افزاید. آن موقع تا پایان دسامبر اپل 246.09 میلیارد دلار پول نقد داشت.

90 درصد از پول نقد اپل در بیرون از امریکا نگهداری می‌شود و قرار است طبق سیاست‌های مالیاتی جدید دولت ترامپ، به‌جای 35 درصد، کمپانی‌ها 10 درصد به دولت مرکزی جهت نگهداری پول نقد خود در آمریکا بپردازند.

تیم کوک هم اعلام کرده است که علاقمند به بازگرداندن ثروت اپل به امریکا در صورت تغییر سیاست‌های مالیاتی است.

اپل باید 57 سنت به ازای هر سهم به سهامداران بدهد و از سوی دیگر اپل به‌زودی توشیبای ژاپن را می‌خرد تا میزان نقدینگی که قرار است به سهامداران بدهد، به‌صورت سرمایه‌گذاری نزد خود نگه دارد.

اپل همچنین قصد خرید نتفلیکس را به مبلغ 65 میلیارد دلار دارد که در این صورت قدرت اپل را در دنیای رسانه چند برابر خواهد کرد.


کد مطلب: 467650

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcftedjxw6dvva.igiw.html?467650

الف
  http://alef.ir