فلاحت پیشه: رای دیوان عالی آمریکا برای تایید فرمان مهاجرتی ترامپ ناقض قواعد بین‌المللی است

7 تير 1396 ساعت 12:54


یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی رای دیوان عالی آمریکا برای تایید فرمان مهاجرتی ترامپ را ناقض قواعد بین‌المللی و نشان دهنده لابی پذیر بودن دستگاه قضایی آمریکا دانست.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: صدور این حکم از سوی دیوان عالی آمریکا درحالی است که اتباع ایرانی آمریکا همواره به توسعه در این کشور کمک کرده اند و 85 درصد آنان دارای مناصب بالای مدیریتی، فنی و تخصصی هستند و به ناحق قربانی این فرمان خواهند شد.

وی افزود: رای دیوان عالی آمریکا ناقض قواعد بین‌المللی است اما ترامپ به این موضوع افتخار می کند و رسما اعلام کرده که معادلات بین‌المللی برای آمریکا دست و پاگیر است و مانع اعمال قدرت و نفوذ و جمع کردن ثروت توسط اقتصاد اول دنیا خواهد شد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس با بیان اینکه تاکنون هیچ گونه اقدام تروریستی توسط  ایرانی ها علیه آمریکایی‌ها انجام نشده ، تصریح کرد: این رای یک فرمان سیاسی و چراغ سبزی به متحدان منطقه‌ای آمریکا است که اثر ضد برجام  هم دارد و از جمله سیاست‌هایی است که هدفش جلوگیری از استفاده ایرانی‌ها از مزایای برجام است.

فلاحت پیشه اضافه کرد: آمریکایی‌ها علاوه بر اینکه در داخل سعی می‌کنند در قالب تحریم‌های غیرهسته‌ای مانع این شوند که ایرانی‌ها بتوانند تنگناهای تحریم را رفع کنند، همچنین سعی دارند قوانینی در بعد فرا مرزی نیز وضع کنند که مانع توسعه ایران بعد از برجام می شود و عهدشکنی آشکاری است که ترامپ به آن افتخار می کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه احتمالا مخالفت‌ها با این حکم در داخل آمریکا جدی تر خواهد شد، گفت: رای دیوان عالی آمریکا نشان داد دستگاه قضایی این کشور برخلاف آنچه ادعا می شد لابی پذیر است و نهایتا اجازه اجرای فرمان رئیس‌جمهور را داد. آنها در سه ماه اجرای این حکم منتظر هستند ببینند که حکم چطور اجرا می شود و چه شرایطی را ایجاد می کند.


کد مطلب: 487054

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcftedjjw6dcxa.igiw.html?487054

الف
  http://alef.ir