پشت‌پرده سفرمحرمانه رئیس‌سازمان سیا به کابل

16 مرداد 1396 ساعت 20:00


رئیس اجرایی دولت افغانستان امروز در اظهاراتی از محتوای دیدار محرمانه هفته گذشته رئیس سازمان«سیا»ی آمریکا به کابل پرده برداشت.

به گزارش مهر به نقل از طلوع، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان امروز اعلام کرد که «مایک پامپئو» رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) هفتۀ پیش از کابل دیدار کرده است.

این مقام بلند پایۀ آمریکایی همزمان با ادامۀ رایزنی‏ های واشنگتن دربارۀ راهبرد تازه این کشور در افغانستان به کابل سفر کرده بود.

رئیس اجرایی دولت افغانستان که در نشست شورای وزیران این کشور سخن می گفت در این باره اعلام کرد: مقامات افغان و دیپلمات های آمریکایی درباره اجرای توافقنامه های راهبردی و امنیتی میان افغانستان و آمریکا بحث و تبادل نظر کردند. در این دیدارها همچنین درباره تغییر در برخی مفاد توافقنامه های راهبردی و امنیتی میان دو کشور گفتگو شد.

وی ادامه داد: «مایک پامپئو» با رئیس جمهور نیز ملاقات داشت و درباره تعهد واشنگتن در ادامه همکاری های این کشور با افغانستان در عرصه های مختلف رایزنی کرد.

عبدالله عبدالله در ادامه افزود: هیئتی از وزارت خارجه آمریکا نیز به کابل آمده و درباره انجام تعهدات دو جانبه میان دو کشور با مقامات افغانستان بحث و تبادل نظر کردند.


کد مطلب: 499655

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcft1djtw6d1va.igiw.html?499655

الف
  http://alef.ir