تظاهرات گستردۀ مردمی در ششمین سالگرد انقلاب بحرین

26 بهمن 1395 ساعت 11:36


باوجود تدابیر شدید امنیتی در بحرین، سراسر این کشور در ششمین سالگرد انقلاب، صحنۀ اعتراضات مردمی علیه رژیم آل خلیفه بوده است.

به گزارش پرس تی وی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شبکۀ ستره، نیروهای پلیس بحرین دوشنبه‌شب و صبح سه‌شنبه با معترضان درگیر شدند و با شلیک گاز اشک‌آور، گلوله‌های ساچمه‌ای و پلاستیکی به تظاهرات کنندگان حمله و سعی کردند معترضان را متفرق کنند.

طبق این گزارش، هزاران نفر از اهالی بیش از 15 منطقۀ بحرین باوجود تدابیر شدیدی امنیتی به خیابان‌ها آمدند و شعارهایی علیه رژیم حاکم سر دادند. این گزارش می‌افزاید اهالی مناطق ستره، الدیه، شهرکان و ابوقوه دوشنبه‌شب به خیابان‌ها آمدند و با سردادن شعارهایی، با شیخ عیسی قاسم، رهبر معنوی انقلاب بحرین، و همچنین زندانیان سیاسی ابراز همبستگی کردند.

همچنین اهالی مناطق سهلۀ شمالی، کرباباد، بنی جمره و کرزکان و همچنین مناطق وادیان، مصلی و باربار و روستای مهزه همراه با دیگر شهروندان بحرینی به خیابان‌ها آمدند و علیه سیاست‌های رژیم آل خلیفه تظاهرات کردند.

بعلاوه دیگر مناطق بحرین از جمله سنابس، بلاد قدیم و جبله حبشی و همچنین ابوصبیع، سار و دیگر مناطق نیز صحنۀ برگزاری اعتراضات مشابهی بود.

گفتنی است، با وجود اینکه نیروهای دولتی صبح سه شنبه معترضان در مناطق ابوصبیع، الشاخوره و المعامیر را با گازهای سمی هدف قرار داده‌اند، اعتراضات مردمی همچنان ادامه دارد.

همچنین در پی شلیک گلوله‌های ساچمه‌ای از سوی نیروهای بحرینی شماری از شهروندان مجروح شدند.

بر اساس گزارش پایگاه خبری لوءلوءه بحرین، شماری از نیروهای لباس شخصی مسلح در سرکوب تظاهرات منطقۀ سهله جنوبی همراه نیروهای پلیس بحرین شرکت دارند.

 همچنین اهالی منطقۀ محاصره‌شدۀ دراز پس از ادای نماز صبح به جمع تظاهرکنندگان در مناطق دیگر پیوستند.

در همین حال پایگاه خبری مرآت بحرین گزارش داد معترضان اغلب خیابان‌ها را بسته و با ایجاد موانع سعی کردند مانع ورود نیروهای رژیم آل خلیفه به مناطق مسکونی شوند.

نیروهای رژیم آل خلیفه همچنین روز دوشنبه یک نوجوان را در منطقۀ بنی جمره با خودرو زیر گرفتند؛ سپس نیروهای بحرینی این جوان زخمی شده را بازداشت و به زندان منتقل کردند.

نیروهای بحرینی همچنین سحرگاه پنج‌شنبه در تیراندازی به‌سوی معترضان در بندر خلیفه بن سلمان در شرق منامه، پایتخت این کشور، 3 جوان معترض را کشتند.

اعتراضات مردم بحرین علیه رژیم آل خلیفه از 14 فوریه 2011 (25 بهمن 1389) آغازشده است. نیروهای بحرینی در سال‌های اخیر ده‌ها تن از معترضان را کشته و صدها تن را زخمی و یا بازداشت کرده‌اند. همچنین هزاران بحرینی هم‌اکنون در زندان‌های رژیم آل خلیفه به سر می‌برند.


کد مطلب: 445636

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcfmtdjvw6djva.igiw.html?445636

الف
  http://alef.ir