ایران به ریاست امیر عبداللهیان در اجلاس وین شرکت می‌کند

22 آبان 1394 ساعت 17:18


سخنگوی وزارت خارجه اعلام کرد: ریاست هیات ایران در اجلاس وین در مورد سوریه را معاون عربی و افریقایی وزیر امور خارجه برعهده خواهد داشت.

حسین جابری انصاری در گفت‌وگو با ایسنا، اعلام کرد: ایران به ریاست آقای امیر عبداللهیان در این نشست که فردا در وین برگزار خواهد شد، شرکت می‌کند.

ایران در نشست قبلی وین که حدود دوهفته پیش برگزار شده بود به ریاست محمد جواد ظریف شرکت کرده بود.

براساس این گزارش حسین امیر عبدااللهیان هفته گذشته به سه کشور روسیه ، لبنان و عمان سفر کرد و با مقامات این کشور با محوریت موضوع سوریه و مسائل منطقه رایزنی و گفت‌وگو داشت .

منابع آگاه اعلام کرده اند که بیست نماینده از کشورها، سازمان ملل و اتحادیه اروپا در نشست روز شنبه در ارتباط با بحران سوریه شرکت خواهند کرد .

کشورهای ایران، آمریکا، روسیه، فرانسه، چین، انگلیس، آلمان، ایتالیا، عربستان سعودی،عراق، ترکیه ، مصر ، امارات ، قطر ، اردن ، لبنان ، عمان ، نماینده اتحادیه اروپا و همچنین استفان دی میستورا فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در نشست سوریه در وین حضور دارند. برای نخستین بار استرالیا نیز در نشست سوریه شرکت دارد.

سوریه نزدیک به پنج سال است که به دلیل شورش گروه‌های مخالف بشار اسد رییس جمهور این کشور درگیر یک جنگ داخلی شده که تاکنون تلفات بیشماری را به‌ویژه در میان غیرنظامیان در پی داشته و موجب آواره شدن شمار زیادی از مردم این کشور و فرار آن‌ها به کشورهای همسایه و اتحادیه اروپا شده است.


کد مطلب: 309547

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcfj1dmew6dxta.igiw.html?309547

الف
  http://alef.ir