کشف بیش از یک تن مواد مخدر و دستگیری ۸ قاچاقچی در سیستان و بلوچستان

13 تير 1396 ساعت 13:51


فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از ناکامی باند بزرگ مواد مخدر در انتقال بیش از یک تن مواد افیونی به عمق کشور خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان، سردار حسین رحیمی اظهار داشت: با تلاش تیم‌های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس، 8 قاچاقچی حرفه‌ای و سابقه‌دار که قصد انتقال یک تن و 28 کیلوگرم مواد مخدر به عمق کشور را داشتند، دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: در تعاقب اقدامات اطلاعاتی و پایش مداوم و شبانه‌روزی باندهای توزیع کننده مواد مخدر، ماموران انتظامی شهرستان زاهدان یک باند بزرگ را که از مناطق مرزی مواد مخدر را وارد و پس از دپو در زاهدان قصد انتقال به عمق کشور را داشتند، شناسایی کردند.

وی ادامه داد: پس از هفته‌ها اقدامات شبانه‌روزی و شناسایی محل دپو مواد مخدر در منزل یک قاچاقچی سابقه‌دار در شهر زاهدان، ماموران پلیس پس از کنترل نامحسوس منطقه در یک عملیات غافلگیرانه ضمن دستگیری 5 قاچاقچی، در بازرسی این منزل، 716 کیلوگرم تریاک و 7 کیلوگرم حشیش را کشف کردند. رحیمی با اشاره به شناسایی یک باند مسلح مواد مخدر در جنوب استان گفت: در این عملیات، ماموران انتظامی شهرستان‌های ایرانشهر و خاش اعضای یک باند مسلح را که با استفاده از خودروهای کوهستانی اقدام به حمل مواد مخدر می‌کردند، شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: قاچاقچیان پس از ورود به منطقه کمین تکاوران پلیس با تغییر مسیر قصد فرار از منطقه را داشتند که پس از هدف قرار گرفتن لاستیک‌های این خودروها، ضمن توقیف 2 دستگاه خودرو و دستگیری 3 قاچاقچی، یک قبضه سلاح کمری و 273 کیلوگرم تریاک و 32 کیلوگرم حشیش کشف کردند.


کد مطلب: 489043

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcfj1djmw6dcxa.igiw.html?489043

الف
  http://alef.ir