اعتراف القاعده به همکاری با آمریکا در یمن

12 ارديبهشت 1396 ساعت 7:22


سرکرده شاخه القاعده در یمن گفته است که شبه‌نظامیان این گروه تروریستی در کنار نیروهای ائتلاف عربستان تحت حمایت آمریکا در یمن می‌جنگند.

به گزارش فارس، سرکرده شاخه القاعده در یمن اعلام کرد که شبه‌نظامیان این گروه تروریستی در کنار نیروهای تحت حمایت آمریکا در یمن می‌جنگند.

بنا بر گزارش روزنامه «تایمز اسرائیل»، شاخه القاعده در یمن به سرکردگی «قاسم الریمی» در واشنگتن به عنوان خطرناک ترین شاخه این گروه تروریستی شناخته شده است.

بر اساس این گزارش، در فهرست افراد تحت تعقیب در آمریکا برای دستگیری الریمی جایزه 5 میلیون دلاری تعیین شده است. الریمی در مصاحبه‌ای که روز یکشنبه در منطقه‌ای نامشخص در یمن انجام شده اعلام کرد: «ما در کنار دیگر گروه‌های اسلامی در یمن می‌جنگیم». وی همچنین ادامه داد که شبه‌نظامیان تحت سرکردگی وی با سلفی‌ها، «اخوان المسلمین و دیگر قبائل سنی علیه حوثی‌ها» همکاری دارند.

وی به نوع همکاری اشاره نکرد اما اظهارات الریمی القاعده را به عنوان متحد «عبد ربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی یمن و عربستان و امارات به عنوان متحدان وی در نبرد علیه نیروهای انصارالله در یمن معرفی کرده است.

گروه ترویستی القاعده طی یک دهه گذشته با استفاده از بهانه کشتار غیرنظامیان در حملات هوایی آمریکا در منطقه نیروهای بسیاری را جذب کرده است.

بر اساس این گزارش، اخوان المسلمین و سلفی ها برخی از مهمترین متحدان طرف منصور هادی در جنگ یمن هستند که تسلیحات و کمک مالی از ائتلاف عربستان تحت حمایت آمریکا دریافت می‌کنند.


کد مطلب: 467678

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcfeedjcw6dvva.igiw.html?467678

الف
  http://alef.ir