تاج: از برخی اظهارات درباره تیم جوانان متأسفم

7 خرداد 1396 ساعت 18:00


رئیس فدراسیون فوتبال گفت: دلیل انتقاد برخی افراد دقایقی پس از بازی تیم جوانان ایران مقابل پرتغال را نمی‌دانم.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مهدی تاج درباره عملکرد تیم جوانان ایران در رقابت‌های جام جهانی عنوان کرد: به تمام اعضای تیم جوانان شامل کادر فنی و بازیکنان خداقوت عرض می‌کنم. به هر حال حضور در مهم‌ترین رویداد فوتبال در عرصه جوانان در سطح جهان، پس از ۱۶ سال اتفاق مهم و بزرگی است. هر چند که از دید من می‌توانستیم بازی هایی که در آن‌ها شکست خوردیم هم با برد به پایان رسانیم که این موضوع در جای خود قابل بررسی است.

وی ادامه داد: نکته ناراحت کننده در این میان این است که برخی افراد همواره مننقد و همیشه در صحنه بلافاصله پس از هر به زعم خود ناکامی در افکار عمومی دیده می‌شوند. واقعا از این نوع واکنش و برخی اظهارات متاسف و ناراحتم. سوالات من هم مشخص است. مگر همین کادر فنی شایسته نبود که تیم جوانان ایران را پس از ۱۶ سال در آن گروه سخت خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا در بحرین به جام جهانی رساند؟ باور کنید تیمی که در رقابت‌های قهرمانی آسیا خوش درخشید ماحصل تفکرات امیر حسین پیروانی و همین کادر بود. چطور آن زمان این مربی آنچنان مورد تمجید قرار گرفت و امروز مورد کم مهری است؟ مگر آن روز نبود که همه گفتند باید به دانش مربی داخلی تکیه کنیم؟ اینچنین می‌خواهیم سرمایه‌های خود را حفظ کنیم؟

تاج افزود: صحبت از رقابت‌های بحرین شد؛ یاد آن افتادم که فدراسیون فوتبال به زعم همه مشکلات راسا و بدون توجه به نظر شورای برون مرزی برای حضور تیم جوانان در مسابقات اقدام کرد تا فرصت تاریخی درخشش جوانان آینده دار فوتبال کشور که در نهایت به حضور در جام جهانی انجامید صلب نشود. در بحث تدارک و برنامه ریزی هم فدراسیون فوتبال بر اساس روندی مشخص و با توجه به امکانات خود اقدام کرد. برگزاری ۸ اردو و سفر به کره جنوبی و آلمان و دیدار با تیم هایی نظیر انگلیس، کره جنوبی، نیجریه، سنگال و ... آیا برنامه ریزی برای حضور در جام جهانی نیست؟

رییس فدراسیون فوتبال در ادامه اظهارات خود خاطرنشان کرد: فوتبال هست و شکست و پیروزی اش. یک روز برد بوده و روز دیگر باخت است. این در ذات فوتبال نهفته است. من هم ممکن است نظرات خودم را درباره بازی‌های تیم ملی جوانان در کره جنوبی داشته باشم، اما دلیل اینکه عده‌ای دقایقی پس از بازی پرتغال شروع به انتقاد کرده اند را نمی‌فهمم. خدمت این عزیزان عرض می‌کنم که آیا راهیابی به جام جهانی پس از ۱۶ سال توفیق نیست؟ زدن اولین گل و کسب اولین برد پس از ۴۰ سال تاریخ سازی نیست؟ آیا واقعا دوستان انتظار داشتند قهرمان جام جهانی شویم؟ اینگونه انتقادهای بی جا باعث از بین رفتن روحیه و اعتماد به نفس مربیان داخلی می‌شود و این رویه صحیحی نیست. فدراسیون حمایتش را از مربیان خود انجام می‌دهد. هر چند که کمیته‌ای در نهایت کلیه فرآیندهای مربوط به تیم جوانان را بررسی خواهد کرد تا با کسب تجارب مربوط به میدان جام جهانی با پشتوانه خوبی برای مسابقات آتی گام برداریم.

وی ادامه داد: ما برای نوجوانان هم همین وضع را داریم و به جام جهانی رفته ایم. برنامه ریزی مدونی برای این تیم صورت گرفته و اردوهای داخلی و خارجی در جریان است. همین چند روز پیش تیم نوجوانان در تورنمنت پانداکاپ درچین شرکت کرد و تا پایان ماه جاری هم تمریناتش دوباره برای برپایی اردوی جدید از سر گرفته خواهد شد. از دوستان دلواپس خواهش می‌کنم حتما به ما بگویند برای بازی‌های جام جهانی نوجوانان در هند باید چه کنیم که تاکنون انجام نداده ایم؟ خواهش می‌کنم الان بگویند و راهکار ارائه دهند و نه اینکه به وقت مسابقات و پس از پایان بازی‌ها به صحنه بیایند. یا برای فوتبال ساحلی و فوتسال چه باید می‌کردیم که نکردیم که سوم دنیا شدیم. هر چند شاید برخی بگویند چرا قهرمان جهان نشدیم.

تاج در پایان خاطرنشان کرد:همین جا دارد این را هم بگویم که در این مقوله، خیلی از انتقادات دلسوزانه است و نه کینه توزانه. به نظرم سرمربیان تیم ملی هم باید به انتقادات دلسوزانه گوش فرادهند و حتما مشی ما هم در فدراسیون فوتبال توجه تام و تمام به پیام و نظرات دلسوختگان واقعی فوتبال است. انتظار من از جامعه فوتبال حمایت از این جوانان پرمایه و آینده ساز و حتی کادری که توفیق حضور در جام جهانی را کسب کرد است؛ لذا از همه اهالی فوتبال می‌خواهم در این راستا یار و مددرسان تیم‌های ملی باشند.
 


کد مطلب: 476786

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcfcvdjvw6deea.igiw.html?476786

الف
  http://alef.ir