رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: وظیفه ما حمایت و دفاع از رئیس‌جمهور نیست

4 مرداد 1396 ساعت 10:56


رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهوری آمریکا گفت، جمهوری‌خواهان کنگره نباید تمام وقتشان را به دفاع از رئیس‌جمهوری آمریکا اختصاص دهند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، پل راین، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا همچنین با دفاع از رابرت مولر، رئیس پرونده تحقیقات درباره مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ گفت او "همه‌چیز هست مگر" مغرض علیه حزب جمهوری‌خواه.

اظهارات پل راین در واکنش به توئیت ترامپ مطرح شد که نوشته بود: "بسیار غم‌انگیز است که جمهوری‌خواهان حتی برخی از آنها که پشت من هستند، کار چندانی در حفاظت از رئیس‌جمهورشان انجام نمی‌دهند."

کلیان کانوی، مشاور ارشد ترامپ دوشنبه در انتقادی از مولر تیم حقوقی او را "باندی از اهداکنندگان دموکرات" توصیف کرد. شماری از وکلایی که کنار او درباره مداخله روسیه تحقیق می‌کنند ارتباطاتی با حزب دموکرات دارند.

با این حال رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در گفت‌وگو با رادیو ویسکانسین تاکید کرد که مولر تمایلی به دموکرات‌ها ندارد. او افزود: حرف بسیاری از کسانی که می‌گویند مولر طرفداری حزبی می‌کند قبول ندارم. او واقعا همه چیز هست مگر جانبدار. به یاد داشته باشید که مولر جمهوری‌خواه است و از طرف یک جمهوری‌خواه منصوب شده است که در یک دولت جمهوری‌خواه کار می‌کند. بسیار مهم است که تحقیقات درباره احتمال همدستی روسیه به صورت مستقل انجام شود.  

پل راین همچنین در پاسخ به اینکه چرا جمهوری‌خواهان در دفاع از ترامپ اقدامات بیشتری صورت نمی‌دهند، گفت: قرار نیست آنها تمام وقت ما را صرف این کار کنند چرا که ما برای این کار انتخاب نشده‌ایم. ما برای حل مشکلات مردم و تمرکز روی مسائل آنها انتخاب شدیم و این چیزی است که روی آن تمرکز داریم.


کد مطلب: 495686

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcfctdjvw6d1va.igiw.html?495686

الف
  http://alef.ir