بررسی مجدد واگذاری پالایشگاه کرمانشاه

17 ارديبهشت 1396 ساعت 19:48


واگذاری پالایشگاه کرمانشاه با دستور «علی طیب نیا» وزیر امور اقتصادی و دارایی به رییس کل سازمان خصوصی سازی مورد بررسی مجدد قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا از وزارت امور اقتصادی و دارایی، طیب نیا در نامه ای به رییس کل سازمان خصوصی سازی از وی خواسته تا نسبت به بررسی مجدد قرارداد واگذاری پالایشگاه کرمانشاه اقدام کند.

برپایه این گزارش، در نامه طیب نیا به پوری حسینی معاون وزیر و رییس کل سازمان خصوصی سازی آمده است «با توجه به درخواست نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی نسبت به قرارداد واگذاری پالایشگاه کرمانشاه ترتیبی اتخاذ شود تا قرارداد مزبور مورد بررسی مجدد قرار گیرد».
به گزارش ایرنا، پیشتر رییس کل سازمان خصوصی سازی در گفت وگویی اظهار کرده بود، خصوصی سازی در کشور تحت فشار زیاد و با صرف هزینه های سنگین انجام می شود که به هیچ عنوان رضایت بخش نیست.
وی برای نمونه به خصوصی سازی شرکت پالایش نفت کرمانشاه اشاره کرد و یادآور شد: این شرکت در طول سال های گذشته متحمل ضرر و زیان شده است و با اینکه چهار بار برای مزایده عرضه شد، اما به فروش نرفت.
پوری حسینی ادامه داد: برای مزایده این شرکت فشارها و تهدیدهای زیادی روی سازمان خصوصی سازی بوده و هست، به طوری که برخی تهدید به برهم ریختن امنیت شهر و تشویش اذهان عمومی کرده و اعلام کردند «نمی گذاریم این واگذاری انجام شود».
وی با بیان اینکه تاکنون به ده ها نامه درخصوص شرکت پالایش نفت کرمانشاه از سوی سازمان خصوصی سازی پاسخ داده شده است، تصریح کرد: این سازمان شجاعانه در حال انجام وظایف و ماموریت های خود است.
پنج فرآورده اصلی پالایشگاه 20 هزار بشکه ای کرمانشاه، بنزین، نفت سفید، نفت کوره، نفتِ ‌گاز و گاز مایع است که نیمی از سوخت استان را تامین می کند.
پالایشگاه کرمانشاه با بیش از 90 سال قدمت بعد از پالایشگاه آبادان قدیمی ترین پالایشگاه کشور است.


کد مطلب: 469685

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcfc1djtw6dvva.igiw.html?469685

الف
  http://alef.ir