ادامه سریال رسوایی‌های مالی مقامات اسرائیل

13 شهريور 1396 ساعت 18:42


بدنبال به راه افتادن موج بازداشت مقامات ارشد رژیم صهیونیستی به اتهامات فساد مالی و پول شویی یک وزیر سابق و عضو شورای امنیت این رژیم نیز بازداشت شدند.

به گزارش مهر به نقل از روسیه الیوم، پلیس رژیم صهیونیستی اسم این مقام ارشد شورای امنیت رژیم را اعلام نکرده است، اما رسانه ها از ژنرال ارفیال بار یوسف که در حال حاضر پست مشاور امنیت در دولت صهیونیستی را در دست دارد نام بردند.

در جریان این بازداشتها یک وزیر سابق رژیم صهیونیستی نیز بازداشت شد که نام وی تاکنون اعلام نشده است. اتهامات این افراد رشوه گرفتن، پول شویی، کلاهبرداری و سوء استفاده از مقام خود است.

ژنرال صهیونیست مذکور از پست خود برای حمایت از پروژه های یک تاجر آلمانی در مقابل دریافت رشوه سوء استفاده کرده است. 2 ماه پیش نیز از این ژنرال صهیونیست در خصوص پرونده خرید زیردریایی های آلمانی بازپرسی به عمل آمده بود.

رسانه های صهیونیستی روز گذشته از بازداشت ۶ مقام ارشد صهیونیست به اتهام فساد و دریافت رشوه در خصوص پرونده خرید چند زیر دریایی از آلمان خبر داده و اعلام کردند که در بین بازداشت شدگان به اتهام فساد مالی و دریافت رشوه یک کارمند برجسته سابق در دفتر نخست وزیری و افسران ارتش رژیم صهیونیستی از جمله فرمانده سابق نیروی دریایی الیعارز چینی ماروم نیز حضور دارند.

پلیس رژیم صهیونیستی پیشتر منازل این ۶ متهم را تفتیش کرده بود. این تحولات بعد از شهادت میکی گانور، نماینده شرکت آلمانی ساخت زیر دریایی صورت گرفت. وی شهادت داده بود که وکیل ویژه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی قرار بود معامله فروش چند زیر دریایی به این رژیم را نهایی کند و در قبال آن حدود ۱۰ میلیون دلار کارمزد دریافت کند.


کد مطلب: 508393

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcf1cdtmw6dxma.igiw.html?508393

الف
  http://alef.ir