هزینه جمع آوری هر کیلو زباله بیمارستانی

16 ارديبهشت 1396 ساعت 8:29


معاون دفن و پردازش سازمان مدیریت پسماند شهر تهران با اشاره به اینکه متولی اصلی جمع آوری زباله های بیمارستانی بر اساس قانون با وزارت بهداشت است، گفت: در حال حاضر شهرداری تهران این کار را انجام می دهد.

محمد رضا عظیمیان در گفت‌وگو با فارس در خصوص جمع آوری پسماندهای بیمارستانی در تهران گفت: زباله را بعد از جمع آوری به مرکز کهریزک منتقل کرده و ایزوله می کنیم.

معاون دفن و پردازش سازمان مدیریت پسماند شهر تهران  با بیان اینکه این زباله ها را دفن می کنیم و روی انها را با خاک و آهک می پوشانیم، گفت: وظیفه جمع آوری زباله های بیمارستانی بر اساس قانون با وزارت بهداشت است.

وی د رخصوص راه اندازی زباله سوز گفت: در صورتی که سرمایه گذار مشخص شود زمین را شهرداری می دهد  و در کمترین زمان زباله سوز را راه اندازی می کنیم.

معاون دفن و پردازش سازمان مدیریت پسماند شهر تهران گفت: زباله های بیمارستانی باید در بیمارستان بی خطر شود و روی آن برچسب بی خط خورده و بعد شهرداری آن را جمع آوری کند.

به گفته عظیمیان، ما زباله های بی خطر را از بیمارستان تحویل و در سلول در آراد کوه دفن می کنیم.

معاون دفن و پردازش سازمان مدیریت پسماند شهر تهران با اشاره به اینکه روزانه ۱۰۰ تن زباله بیمارستانی جمع آوری می کنیم، گفت: باید بیمارستان ها بر اساس تعرفه شورای شهر پول بدهند و در حال حاضر هزینه حمل هر کیلو زباله حدود ۵۰۰ تومان است.


کد مطلب: 469090

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcf11djxw6dvxa.igiw.html?469090

الف
  http://alef.ir