توضیح روابط عمومی وزارت ارشاد پیرامون مطلب مندرج در سایت الف

22 دی 1395 ساعت 11:58


در روز چهارشنبه هفته‌ی گذشته  مورخ 15 دی ماه، یادداشتی با عنوان «پشت پرده آموزش مسایل جنسی به کودکان» در بخش فرهنگی سایت الف انتشار یافت. یادداشت مذکور به بررسی موضوع چند کتب پرداخته بود و نویسنده مباحث مطرح‌شده در کتاب‌ها را مورد نقد قرار داده بود. پس از گذشت چند روز از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تکذیبیه‌ای را در مورد یادداشت منتشرشده به سایت الف ارسال کرد.
 
متن این تکذیبیه به شرح زیر است:
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای دو کتاب «بچه‌ها از کجا می‌آیند» و «لک‌لکی در کار نیست» هیچ‌گونه مجوزی صادر نکرده است.
 
به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پی انتشار خبری با عنوان «پشت پرده آموزش مسایل جنسی به کودکان» مورخ 15 دی‌ماه در سایت خبری تحلیلی الف، با بررسی‌های انجام‌شده در دفتر توسعه کتاب و کتاب‌خوانی به اطلاع می‌رساند که معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هیچ‌گونه مجوزی برای دو کتاب «بچه‌ها از کجا می‌آیند» و «لک‌لکی در کار نیست» صادر نکرده است.
 
نویسنده گزارش سایت خبری الف ادعا کرده بود که دو کتاب «بچه‌ها از کجا می‌آیند» و «لک‌لکی در کار نیست» نوشته روبی هریس، با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشرشده‌اند و بر اساس این ادعا نتیجه‌گیری دلخواه خود را انجام داده بود.
 
بر اساس این گزارش، کتابی با عنوان مشابه «بچه‌ها از کجا می‌آیند» در سال 1381 منتشر شده است که مشخصات نویسنده و ناشر کتابِ مذکور با مشخصات کتاب یادشده در گزارش سایت خبری تحلیلی الف کاملاً متفاوت است.
 
از تمامی رسانه‌های رسمی درخواست می‌شود در انتشار اخبار و گزارش‌ها دقت نظر بیشتری داشته باشند.  
 
 


کد مطلب: 434025

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcf0jdjtw6dmxa.igiw.html?434025

الف
  http://alef.ir