حمله هکرها به بانک‌ های بزرگ روسیه

20 آبان 1395 ساعت 12:04


پنج بانک بزرگ روسیه مورد حمله گروههای هکری از کشورهای مختلف قرار گرفت که دامنه و اقدام های انجام شده در این عملیات گسترده و شدید اعلام شده است.

به گزارش ایرنا، اسبربانک و آلفابانک که بزرگ ترین بانک های روسیه به شمار می روند، حمله هکری به سامانه های رایانه ای خود را تایید کردند که برای نخستین بار در سال جاری میلادی انجام شده است.

شبکه خبری روسیه 24 روز پنجشنبه اعلام کرد: هکرها در طول شبانه روز گذشته بارها به بانک های هدف حمله کردند.
رسانه روسی افزود که به احتمال زیاد هکرها از کشورهای مختلف از جمله آمریکا، هند، تایوان و همچنین فلسطین اشغالی علیه بانک های روسیه عملیات انجام داده اند.

سال گذشته نیز هکرها هشت بانک بزرگ روسیه را هدف حمله های خود قرار داده بودند.
اسبربانک سال گذشته برای تامین امنیت سامانه رایانه ای خود و محافظت در برابر حمله های هکرها حدود 22 میلیون دلار هزینه کرده است.

از سوی دیگر، یک مقام شورای امنیت ملی آمریکا روز شنبه برنامه ریزی این کشور برای حمله سایبری علیه روسیه را به صورت ضمنی تائید و اعلام کرد: واشنگتن از اقدام های خود در این زمینه اطلاعاتی منتشر نمی کند.

پس از انتشار اخباری در رسانه های آمریکا مبنی بر نفوذ یک گروه هکری از این کشور به زیرساخت های رایانه ای روسیه از جمله کاخ کرملین با هدف آمادگی برای انجام حمله نهایی، مسکو خواستار دریافت توضیح واشنگتن شده بود.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در این باره به خبرگزاری روسیا سگودنیا گفت که این کشور به تهدیدهای سایبری حتما پاسخ می دهد و از منافع ملی خود دفاع می کند.

مارک استروکس افزود: آمریکا هر زمان و در هر موردی که مناسب ببیند اقدام خواهد کرد، اما مطابق رسم معمول قرار نیست در مورد اقدام هایی که انجام می شود یا در آینده قرار است صورت گیرد، آگاهی رسانی شود.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در پایان تاکید کرد: در مورد پاسخ احتمالی سخنی نخواهیم گفت، اما یادآور می شوم شما برخی اقدام ها را خواهید دید و از برخی دیگر اطلاعی نخواهید داشت.

اوایل ماه جاری نیز جوبایدن معاون رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که این کشور به حمله های سایبری که روسیه پشت آن قرار دارد، موثرترین پاسخ را می دهد.

آندره کروتسکیخ نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در عرصه امنیت اطلاعاتی نیز در واکنش به تهدید بایدن گفت که این تصمیم برای آمریکا بازی با آتش است. هر اقدامی بی پاسخ نمی ماند. تلاش واشنگتن برای ترساندن مسکو ساده لوحانه و غیرمسئولانه است و آنها (آمریکایی ها) سعی می کنند با آتش بازی کنند، اما شعله ها می تواند خانه آنها را بسوزاند.


کد مطلب: 412425

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcf00djtw6dyja.igiw.html?412425

الف
  http://alef.ir