کشف دومین جسد کارگران گرفتار در برفِ جیرفت

19 بهمن 1395 ساعت 23:51


فرماندار جیرفت گفت: دومین جسد از 6 کارگر گرفتار در برف ارتفاعات جبالبارز شمالی جیرفت کشف و به مرکز شهرستان انتقال داده شد.

به گزارش فارس، ساعت 14 و 30 دقیقه 17 بهمن‌ماه جاری طی تماسی با بخشداری جبالبارز شمالی از روستای دهنوی سقدر در جیرفت اطلاع داده شد که تعدادی از کارگران خط پست 400 کیلووات جیرفت به بم در برف گرفتار شدند.

بلافاصله تعدادی از اعضای جمعیت هلال احمر و اورژانس به همراه یک دستگاه لودر به منطقه اعزام شدند و مشخص شد، سه نفر از این افراد در کارگاه مانده و سه نفر دیگر راهی جاده شده بودند.

تیم اعزامی در میانه راه با یکی از این افراد برخورد می‌کنند و او تعداد محصور شدگان در برف را 6 نفر اعلام کرد، اما با توجه به تاریکی شب ادامه عملیات به روز بعد موکول شد.

در نهایت یک فروند بالگرد به همراه تیم امداد و نجات کوهستان از ستاد مدیریت بحران استان راهی منطقه شدند و این تیم امدادی در مسیر با جسد دو نفر از این افراد مواجه شدند که جسد یکی از آنها منتقل و جسد دیگری هنوز در منطقه است.

فرماندار جیرفت در این زمینه اظهار داشت: کار ادامه امداد و نجات در ارتفاعات 3 هزار متری جبالبارز شمالی جیرفت همچنان ادامه دارد.

احمد امینی‌روش افزود: امروز هم بالگرد امداد و نجات هلال احمر به علت شرایط بد جوی در ارتفاعات مسیر جیرفت نتوانست کار امداد هوایی را انجام دهد و امداد از طریق دستگاه‌های امدادی و نیروها به صورت زمینی دنبال شد.

وی از انتقال دومین جسد کارگران گرفتار در برف از ارتفاعات جبالبارز جیرفت از طریق زمینی با همکاری نیروهای هلال احمر، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان و اعضای تیم هیئت کوهنوردی شهرستان جیرفت به مرکز شهرستان خبر داد.

رئیس ستاد حوادث شهرستان جیرفت صعب‌العبور بودن مسیر و بارش برف سنگین را سبب کند شدن امدادرسانی زمینی ذکر کرد و گفت: گریدر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان تا کنون 40 کیلومتر از مسیر منطقه حادثه را برای نیروهای امدادی بازگشایی کرده است.

فرماندار جیرفت از ادامه عملیات امداد از فردا صبح از محور شرق ارتفاعات جبالبارز که نزدیکتر به منطقه حادثه است خبر داد و تصریح کرد: بارش برف هم از عصر امروز در ارتفاعات جبالبارز و منطقه حادثه این طور به نظر می‌رسد که فردا کار را برای نیروهای امدادی سخت کند.

همچنین پیمانکار اجرای خطوط برق از احتمال زیاد زنده ماندن سه کارگر دیگر خبر داد و گفت: کارگران در منزلی مسکونی با آذوقه کافی ساکن هستند.


کد مطلب: 443510

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcezx8e7jh8eni.b9bj.html?443510

الف
  http://alef.ir