اعمال قانون 165 خودرو به خاطر دور دور در تهران

5 دی 1395 ساعت 12:07


رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از اعمال قانون 165 خودرو به دلیل دوردور و مزاحمت ترافیکی در نخستین شب از اجرای طرح ضربتی با تخلفات رانندگی شبانه خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار محمدرضا مهماندار با اشاره به اجرای طرح ضربتی برخورد با تخلفات رانندگی شبانه در معابر تهران اظهار کرد: شب گذشته نخستین مرحله از طرح ضربتی برخورد با تخلفات شبانه رانندگی و دور دور کردن با مشارکت 400 نیروی پلیس در قالب 100 تیم به مرحله اجرا در آمد.

وی با بیان اینکه مأموران پلیس پیشگیری، یگان امداد و پلیس افتخاری مأموران پلیس راهنمایی و رانندگی را در اجرای این طرح همراهی می‌کردند، افزود: این طرح از ساعت 22 شب گذشته آغاز شده و تا بامداد امروز در معابر تهران به ویژه معابر شمالی همچون بلوار اندرزگو، بزرگراه همت، بزرگراه بابایی، بلوار سعادت‌آباد، بزرگراه نیایش و... اجرا شد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به آمار خودروهایی که شب گذشته و در اجرای این طرح اعمال قانون شدند به ایسنا گفت: در طرح شب گذشته 400 دستگاه کامیون کنترل شد که از این تعداد 34 دستگاه به دلیل نداشتن معاینه فنی اعمال قانون شده و 5 دستگاه نیز توقیف شده است ضمن اینکه 42 دستگاه کامیون نیز به دلیل آلایندگی جریمه شده و 12 دستگاه کامیون دیگر نیز به خاطر سرعت غیرمجاز اعمال قانون شدند.

اعمال قانون 165 خودرو به خاطر دوردور و مزاحمت ترافیک

مهماندار با بیان اینکه ایجاد دور دور و مزاحمت ترافیکی برای شهروندان از جمله مواردی است که پلیس با آن برخورد می‌کند، خاطرنشان کرد: در همین راستا شب گذشته 165 دستگاه خودروی سواری که اقدام به دوردور کردن و مزاحمت ترافیکی کرده بودند از سوی پلیس جریمه شده و 5 دستگاه خودرو نیز توقیف شدند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ادامه داد: همچنین 105 دستگاه خودرو نیز به دلیل انجام حرکات مارپیچ و خطرناک وهمچنین سرعت غیرمجاز اعمال قانون شده و 8 دستگاه نیز توقیف شد.

مهماندار با اشاره به دیگر تخلفاتی که مأموران راهور در طرح شبانه برخورد با تخلفات رانندگی با آن برخورد کرده‌اند، گفت: 1105 مورد خودروی متخلف دیگر  نیز توسط ماموران در شب گذشته اعمال قانون شدند.

وی با تاکید بر اینکه طرح برخورد با تخلفات رانندگی شبانه و دوردور کردن در روزهای آتی نیز ادامه خواهد داشت، به ایسنا گفت: اجرای این طرح در روزهای آتی ادامه داشته و در روزهای پایانی هفته و تعطیلات نیز تشدید خواهد شد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره اینکه اجرای این طرح در کدام یک از مناطق تهران خواهد بود نیز گفت: پلیس در تمامی معابری که این تخلفات فراوانی داشته باشد حضور داشته و اینطور نیست این طرح تنها در همین 5 محوری که بیان شد، اجرا شود.

به گفته مهماندار در اجرای این طرح علاوه بر گشت‌های محسوس پلیس، تیم‌ها و گشت‌های نامحسوس نیز حضور دارند.


کد مطلب: 427914

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcezf8eejh8woi.b9bj.html?427914

الف
  http://alef.ir