آغاز سامانه ثبت نام کارورزی از شنبه آینده

19 ارديبهشت 1396 ساعت 10:56


تجربه اجرای این طرح در سه استان مذکور حکایت از آن دارد که 70 درصد افرادی که در قالب این طرح جذب بازار کار شدند توسط کارفرمایان در شغل خود ماندگار شدند
به گزارش ایران، در دوره‌ای بسر می‌بریم که رشد بر ایجاد اشتغال انبوه تأثیری ندارد.

به گفته ربیعی، برای تحقق رشد هشت درصدی که در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی شده است به 800هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز داریم. این پول باید از طریق بانک‌ها، سرمایه‌گذاری خارجی، صندوق توسعه ملی و سایر موارد تأمین شود
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سالانه 800 هزار نفر وارد بازار کار می‌شوند اعلام کرد که ازشنبه آینده بیست و سوم اردیبهشت ماه سامانه ثبت‌نام کارورزی برای فارغ‌التحصیلان راه‌اندازی می‌شود.

 علی ربیعی دیروز در نشست خبری تشریح برنامه‌های اشتغال دولت که در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد افزود: در این طرح از جویندگان کار فارغ‌التحصیل دانشگاهی ثبت‌نام می‌شود و هزار میلیارد تومان برای اجرای آن در نظر گرفته شده است به عبارت دیگر مشمولان طرح می‌توانند از طریق سایت https://eshteghal.mcls.gov.ir ثبت‌نام خود را انجام دهند که در صورت جذب توسط کارفرمایان در کارگاه‌ها 30 درصد از حقوق این افراد توسط دولت پرداخت خواهد شد.

ربیعی توضیح داد: در این طرح به جوینده کار پول داده نمی‌شود، بلکه به کارفرمایان برای بکارگیری جویندگان کار دانش‌آموخته یارانه پرداخت می‌شود.
 
وزیر