هیلاری کلینتون در باتلاق بنغازی

28 مهر 1394 ساعت 11:17


هیلاری کلینتون در مخمصه جمهوری‌خواهان گیر افتاده است. اعضای کنگره قصد دارند تا دوباره موضوع کشته شدن سفیر این کشور را در لیبی مطرح کنند. به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان خواستار بررسی کشته شدن سفیر ایالات‌متحده در لیبی شده‌اند.سفیر آمریکا در لیبی در پی حمله نیروهای افراطی در بنغازی کشته شد. بر این اساس به‌تازگی یک کمیته تحقیق برای این موضوع تشکیل شده است که ریاست آن با «تری گودی» است. او یک جمهوری‌خواه از کارولینای جنوبی است و قصد دارد برای افشای ابعاد حادثه بنغازی در تلویزیون حضور پیدا کند.

او قصد دارد تا آخرین یافته‌های خود را درخصوص حادثه بنغازی فاش کند. یکی از اعضای برجسته این کمیته که از حزب دموکرات است به نیویورک‌تایمز گفته است گودی در نظر دارد تا محتوای بخشی از ایمیل‌های هیلاری کلینتون را فاش کند. گودی جزو کسانی است که اعتقاد دارد استفاده هیلاری کلینتون از ایمیل‌ شخصی به جای ایمیل حکومتی، جان شهروندان آمریکایی را به مخاطره انداخته است. گودی در اوایل این ماه مدعی شد که هیلاری کلینتون در دورانی که وزیر امور خارجه این کشور بوده است با «سی‌آی‌ای» از طریق همین ایمیل معمولی درباره حادثه بنغازی، اطلاعات رد و بدل کرده است.

او بر این باور است این ایمیل در حد فوق‌محرمانه بوده، این در حالی است که هیلاری کلینتون بارها گفته بود که وی هرگز از این ایمیل اطلاعات طبقه‌بندی شده و فوق محرمانه ارسال نکرده است. با این وجود کامینگز، یکی از اعضای دموکرات کمیته تحقیق می‌گوید وی از «سی‌آی‌ای» استعلام کرده و محتوای این ایمیل‌ها در رده اطلاعات طبقه‌بندی شده نبوده است. کامینگز اعتقاد دارد گودی از این ماجرا قصد دارد برای ضربه زدن به وجهه هیلاری کلینتون استفاده کند و وی بیش از آنکه نگران امنیت ایالات‌متحده باشد، از این حربه به نیت تضعیف جایگاه هیلاری کلینتون در انتخابات پیش‌رو استفاده می‌کند.

او به همین منظور نامه‌ای هم به گودی نوشته و در آن اشاره کرده چنین حرکت‌هایی موجب بی‌اعتباری یافته‌های کمیته تحقیق خواهد شد و یکپارچگی این کمیته را زیر سوال خواهد برد. نیویورک‌تایمز می‌نویسد: در حالی که هیلاری کلینتون پس از مناظره توانسته در نظرسنجی‌های رسمی اعتبار خود را بالا ببرد، داستان‌ ایمیل‌های وی تبدیل به دستاویزی برای جمهوری‌خواهان شده است تا به این طریق جایگاه وی را ضعیف کنند.
منبع: دنیای اقتصاد


کد مطلب: 303236

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcexx8xpjh87wi.b9bj.html?303236

الف
  http://alef.ir