ناراحتی آیت‌الله یزدی از عدم‌احراز صلاحیت سیدحسن

29 دی 1395 ساعت 15:27


عضو فراکسیون امید از ناراحتی آیت‌الله یزدی از احراز نشدن صلاحیت حجت‌الاسلام سید حسن خمینی به نقل از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی روایت می‌کند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام احمد مازنی در مصاحبه با خبرآنلاین به دیداری که پس از انتخابات با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی داشت، اشاره کرد و گفت: یکی از مسائلی که ایشان مطرح کردند، گلایه‌ای بود که از برخورد با تائید صلاحیت سیدحسن آقا شده بود. در بین فقهای شورای نگهبان خیلی از این فقهای بزرگواری که شاید مردم فکر می‌کردند نظرشان این بود که سیدحسن آقا رد صلاحیت شود، به صورت جدی معتقد بودند که سیدحسن آقا باید تائید صلاحیت شود و گلایه‌مند بودند از این که آن چه این عزیزان می‌خواستند، محقق نشد.

او افزود: آقای هاشمی می‌گفتند که امتحان هم انجام شد ولی نه به صورت کتبی بلکه آیت‌الله یزدی از حسن آقا به منزلشان دعوت کردند و در آنجا با ایشان مباحثه‌ای داشتند و گفتند که به نظر من ایشان فقیه است و از این که برخی از اعضای دیگر با این کار ایشان همراهی نکردند، خیلی ناراحت شدند. فقط آیت‌الله یزدی هم نبودند. آیت‌الله مومن و خیلی از آقایان دیگر هم همین اعتقاد را داشتند. البته الان قصد ندارم به این بحث دامن بزنم ولی از جمله مطالبی بود که ایشان مطرح کردند. کلا گله‌مند بودند ولی در عین حال توصیه به آرامش و امید به آینده می‌کردند و این که هیچ‌وقت نباید از تلاش برای رسیدن به وضع بهتر ناامید شویم.»


کد مطلب: 436536

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcexp8epjh8xni.b9bj.html?436536

الف
  http://alef.ir