پوتین: توافقنامه آتش‌بس سراسری بین دولت اسد و مخالفان مسلح امضا شد / سوریه: آغاز آتش بس از امشب/ استقبال ظریف از توافق

9 دی 1395 ساعت 19:58


ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، اعلام کرد که دولت بشار اسد و گروه‌های مخالف مسلح توافقی برای آتش‌بس سراسری در سوریه امضا کرده‌اند.

به گزارش المیادین، "ولادمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که توافقی میان نظام روسیه و مخالفان مسلح درباره آتش بس حاصل شده است.

سوریه: آتش‌بس شامل داعش و النصره نمی‌شود
فرماندهی ارتش سوریه اعلام کرد که توافق آتش بس در این کشور که از امشب شروع می‌شود شامل گروه‌های تروریستی داعش و النصره نمی‌شود.
فرماندهی کل ارتش سوریه اعلام کرد که توافق آتش‌بس در سوریه شامل گروه‌های داعش و النصره و مجموعه‌های مرتبط با آنها نمی‌شود.

استقبال ظریف و لاوروف از برقراری آتش بس فراگیر در سوریه
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه در تماس تلفنی با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درباره آخرین تحولات سوریه گفت و گو و تبادل نظر کردند.
در این تماس، طرفین از برقراری آتش بس فراگیر در سوریه استقبال و بر ادامه مبارزه با تروریسم و گروههای تروریستی داعش و النصره و متحدین آنها تاکید کردند.
وزرای خارجه ایران و روسیه توافق کردند که در چارچوب همکاری سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه برای برگزاری گفتگوهای دولت و معارضه سوریه در آستانه قزاقستان هماهنگی و رایزنی مستمر داشته باشند.
 


کد مطلب: 429633

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcexo8exjh8wpi.b9bj.html?429633

الف
  http://alef.ir