واکنش سرلشکر باقری به تحرکات دشمنان در خلیج‌فارس/ براساس اصل اقتدار به آن‌ها "اخطار" می‌دهیم‌

9 مرداد 1396 ساعت 17:25


رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: تحرکات نیروهای فرامنطقه‌ای در آب‌های سرزمینی ما غیرقانونی است و ما طبق قانون و براساس اصل اقتدار به آنها اخطار می‌دهیم و بی‌شک از این تحرکات جلوگیری می‌کنیم.

به گزارش تسنیم، سرلشکر محمد باقری بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید از مناطق مرزی و یگان‌های مستقر در سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز توفیق شد که من در مرزهای سیستان و بلوچستان و در کنار رزمندگان حضور پیدا کردم و از نزدیک به آن‌ها خدا قوت گفتم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: به لطف خدا امروز همکاری و همیاری خوبی میان مردم و عشایر منطقه با نیروهای مسلح وجود دارد که نقشی اساسی در برقراری و پایداری امنیت در منطقه دارد؛ ما شاهدیم که مردم شیعه و سنی منطقه به صورت کاملا دوستانه و برادرانه در کنار هم در حال برقراری مرز و مناطق مرزی و روستاها و جاده‌ها هستند.

وی افزود: امیدواریم همانطور که تاکنون در ماه‌های اخیر سرمایه‌گذاری در سیستان و بلوچستان آغاز شده، اقدامات توسعه‌ای و زیرساختی در این استان ادامه پیدا کند و مردم این منطقه به رفاه و امنیت و معیشت مناسبی دست پیدا کنند.

سرلشکر باقری گفت: تحرکات نیروهای فرامنطقه‌ای در آب‌های سرزمینی ما غیرقانونی است و ما طبق قانون و براساس اصل اقتدار به آنها اخطار می‌دهیم و بی‌شک از این تحرکات جلوگیری می‌کنیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: با توجه به تحرکات برخی گروهک‌های تحت حمایت استکبار در آن سوی مرزهای شرقی کشور، ضرورت دارد پاکستان توجه جدی‌تری نسبت به این اقدامات داشته باشد؛ البته بر اساس هماهنگی‌های انجام شده به زودی شاهد حضور بیش از پیش ارتش پاکستان در مرزهای مشترک خواهیم بود.

وی تاکید کرد: دولت و مردم پاکستان قربانی تروریسم هستند؛ در زمینه مبارزه با تروریسم همکاری‌های متفاوتی از جانب ایران به پاکستان پیشنهاد شده که آنان در حال بررسی هستند. ضرورت دارد ایران و پاکستان در زمینه اختلاف‌افکنی برخی کشورها برای ایجاد فاصله بین این 2 کشور هوشیار باشند که البته مطمئن هستیم 2 کشور مایل نیستند عنصر ثالثی اتحاد و یکپارچگی و عزم آنها را برای مقابله با تروریسم خدشه‌دار کند.


کد مطلب: 497331

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcexf8ezjh8oxi.b9bj.html?497331

الف
  http://alef.ir