هشدار اوغلو درباره خطر"فتنه انگیزی‌ها"

7 تير 1396 ساعت 11:41


رهبر حزب اپوزیسیون مردم جمهوری‌خواه ترکیه که در "راهپیمایی عدالت" از آنکارا تا استانبول حضور دارد،‌ لیستی از شرکت‌کنندگان آماده کرد تا از به وجود آمدن "تحریکات و فتنه‌انگیزی" جلوگیری کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از حریت،‌ کمال قلیچداراوغلو، رهبر حزب مردم جمهوری‌خواه در این راهپیمایی ۴۵۰ کیلومتری از آنکارا تا استانبول خواستار آزادی انیس بربراوغلو،‌ نماینده این حزب در استانبول شد. دادستان‌ها به اتهام افشای اسرار محرمانه از سوی بربراوغلو درخواست ۲۵ سال حبس برای او کرده‌اند.

قلیچداراوغلو در سیزدهمین روز از این راهپیمایی گفت: ما برای آنها راهپیمایی می‌کنیم. ما برای عدالت راهپیمایی می‌کنیم. ما با یکدیگر راهپیمایی می‌کنیم. هیچکس نباید برآشفته شود.

او تاکید کرد: ما لیستی شامل ۱۲ رهنمود را برای جلوگیری از تحریکات آماده کردیم. ما آن را به شرکت‌کنندگان می‌دهیم. ما می‌گوییم از زبان تند و حمله علیه کسانی که به هر دلیلی به مقابله با ما اقدام می‌کنند، استفاده نکنید. ما باید رویکردی دموکراتیک نشان دهیم و اعتقادمان را به عدالت نشان دهیم. باید نشان دهیم تا چه اندازه برای عدالت ارزش قائل هستیم. باید نشان دهیم تا چه حد برای مردممان بها می‌دهیم. 


کد مطلب: 487035

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcexf8enjh8v7i.b9bj.html?487035

الف
  http://alef.ir