حمله موشکی نیروهای یمن به پایگاه عربستان

9 تير 1394 ساعت 10:29


نیروهای ارتش یمن، یکی از پایگاه‌های موشکی عربستان سعودی را با موشک اسکاد هدف قرار دادند.

به گزارش العالم، خبرگزاری یمن (سبأ) به نقل از "شرف لقمان" سخنگوی رسمی نیروهای مسلح این کشور اعلام کرد، این موشک با دقت بالا، به هدف اصابت کرد. بر اساس این گزارش، این موشک به پایگاه موشکی "السلیل" اصابت کرد. شرف لقمان خاطرنشان کرد، این موشک در پاسخ به جنایتها و تجاوزگری های عربستان سعودی، و افزایش حملات هوایی جنایتکارانه به یمن صورت می گیرد.

وی افزود: ما در بیانیه سابق هشدار دادیم که نیروهای مسلح پایگاه هوایی خالد بن عبدالعزیز در "خمیس مشیط" را هدف قرار دادند که بر اثر آن شماری از فرماندهانی سعودی، آمریکایی و اسرائیلی که در پایگاه حضور داشتند کشته شدند؛ ما در آن زمان هشدار دادیم که آن عملیات پیامی به کشورهای متجاوز و در رأس آنها عربستان سعودی است، تا این متجاوزان از ظلم علیه ملت یمن دست بکشند، ولی آنان توجهی به پیام ما نشان ندادند.

شرف لقمان تأکید کرد: به همین دلیل نیروهای موشکی وابسته به نیروهای مسلح یمن، امروز یک موشک اسکاد را به پایگاه موشکی "السلیل" در وادی الدواسر – بخش ریاض شلیک کردند.

سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن خاطرنشان کرد: عملیات شلیک این موشک، پیام دیگری به کشورهای استکبار است که درس بگیرند، ما در روزهای آینده مسائل غافلگیر کننده بسیاری خواهیم داشت.


کد مطلب: 279522

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcewo8wwjh8fni.b9bj.html?279522

الف
  http://alef.ir