وزیر ارتباطات اعلام کرد؛

فروش اینترنت از مدل حجمی به مقدار سرعت تغییر می‌یابد

بخش دانش و فناوری الف،11 مرداد96

11 مرداد 1396 ساعت 8:33

محمود واعظی در خصوص تغییر مدل فروش اینترنت اعلام کرد که فروش اینترنت از میزان حجم به مقدار سرعت تغییر می کند.


 باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمود واعظی در حاشیه افتتاح فاز اول دولت الکترونیک در خصوص تغییر مدل فروش اینترنت در پاسخ به سوال خبرنگاران توضیحاتی را ارائه داد.

وزیر ارتباطات اعلام کرد که قرار است مدل فروش اینترنت از بسته های حجمی به میزان سرعت مورد نظر تغییر پیدا کند. به این معنا که هر کاربری که خواهان سرعت اینترنت بالاتری باشد باید هزینه بیشتری پرداخت کند.

واعظی در این خصوص تصریح کرد: "گذشته فروش اینترنت به صورت حجمی بود و مردم مجبور بودند مرتب حجم خریداری کنند و اپراتورها هم برای فروش حجم بیشتر، سرعت را کم و زیاد می‌کردند و این در اختیار مشتریان نبود.  بنابراین ما کمیته‌ای را تشکیل دادیم که این موضوع را ساماندهی کند.

در این کمیته متوجه شدیم مشتریان اینترنتی چند دسته هستند؛ بخشی نیازی به حجم و سرعت بالا ندارند که سرعت ۵۱۲ گیگ بر ثانیه برای آنها مناسب است. برای سرعت‌های بالاتر هم همین ارزیابی انجام شده است. طبق همین رویه بسته های اینترنت (بر حسب مقدار سرعت) با حجم های مرتبط با آن فروخته می شود که در صورت استفاده از اینترنت داخلی حجم آن دو برابر می شود.

در این مدل کسی که استفاده کمتری دارد، هزینه کمتری می‌پردازد و کسی که مصرف بیشتری دارد از سرعت بالاتری استفاده می کند و به مراتب دارای حجم بیشتری است. ما خودمان این روش را ابداع نکردیم. در حال حاضر در دنیا به همین صورت است که از خرید حجم به سمت خرید اتصال اینترنت و سرعت می‌روند. بدین ترتیب براساس هر یک از این سرعت‌ها و معدل آمار مصرف کاربران، به آن مدل بی‌ نهایت می‌گویند. البته اپراتورها اگر مشتریانی داشته باشند که بخواهند ساعات مصرف برای آنها حذف شده و به صورت بی نهایت استفاده کنند نیز می‌توانند بسته‌هایی را ارائه دهند. این مدل از حدود دو هفته دیگر اجرا می شود".


کد مطلب: 497827

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcewf8efjh8ovi.b9bj.html?497827

الف
  http://alef.ir