ابطحی: تخلف در پرونده تحصیلی حسین فریدون محرز است

25 اسفند 1395 ساعت 11:53


عضو کمیته سه نفره بررسی مدرک تحصیلی برادر رئیس‌جمهور با اشاره به نهایی شدن گزارش پرونده گفت:‌ از نظر ما تخلف در پرونده تحصیلی حسین فریدون محرز است.

سیدمحمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، درباره آخرین وضعیت پیگیری پرونده تحصیلی حسین فریدون دستیار ویژه و برادر حسن روحانی رئیس‌جمهور گفت: بعد از مکاتبات و مصاحبه‌هایی که با دست‌اندرکاران دانشگاه شهید بهشتی، وزارت علوم و سازمان سنجش داشتیم و رؤیت مدارک گزارشی درباره نحوه جذب حسین فریدون در رشته روابط بین‌الملل پردیس دانشگاه شهید بهشتی تنظیم شده است که تقدیم کمیسیون آموزش خواهد شد.

وی ادامه داد: گزارش با توجه به مدارک و مستندات تهیه شده است و در جمع‌بندی آن به تخلفات سازمان سنجش و دانشگاه شهید بهشتی در جریان پرونده تحصیلی حسین فریدون اشاره شده است.

ابطحی با تأکید بر اینکه روال جذب حسین فریدون، طبیعی و قانونی نبوده است، گفت: کمیسیون آموزش در این باره تصمیم خواهد گرفت و سپس موضوع به مجلس ارجاع خواهد شد.

عضو کمیته سه نفره بررسی مدرک تحصیلی برادر رئیس‌جمهور به ثبت‌نام غیرقانونی، فقدان مدارک لازم و عدم تأیید از سوی گروه مربوطه در دانشگاه شهید بهشتی اشاره کرد و اظهار داشت: از نظر ما تخلف در پرونده تحصیلی حسین فریدون محرز است و پرونده مشمول اعمال ماده 236 خواهد شد.

به گزارش فارس، بر اساس ماده 236 آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، هرگاه حداقل 10 نفر از نمایندگان و یا هرکدام از کمیسیون­ها، عدم رعایت شؤونات و نقض یا استنکاف از اجرای قانون یا اجرای ناقص قانون توسط رئیس جمهور و یا وزیر و یا مسؤولان دستگاههای زیرمجموعه آنان را اعلام کنند، موضوع بلافاصله از طریق هیأت‌رئیسه جهت رسیدگی به کمیسیون ذی‌ربط ارجاع می‌شود و کمیسیون حداکثر ظرف 10 روز موضوع را رسیدگی و درصورت وارد بودن با اظهارنظر صریح، گزارش خود را از طریق هیأت‌رئیسه به مجلس ارائه می‌دهد.

در تبصره 1 این ماده تصریح شده است که چنانچه نظر مجلس بر تأیید گزارش باشد موضوع جهت رسیدگی به قوه قضائیه و سایر مراجع ذی‌صلاح ارسال شده تا خارج از نوبت و بدون تشریفات دادرسی رسیدگی کنند.


کد مطلب: 454428

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcewe8evjh8nei.b9bj.html?454428

الف
  http://alef.ir