هشدار حزب‌الله به انگلیس، آمریکا و اردن

19 ارديبهشت 1396 ساعت 22:48


حزب الله لبنان نسبت به هرگونه اقدام نسجیجده اردن، انگلیس و آمریکا در مرزهای سوریه هشدار داده است.

به گزارش فارس، همزمان با تاکید مقام‌های اردن برای دفاع از مرزهای این کشور در عمق خاک سوریه، برخی منابع مطلع از تحرکات نظامی آمریکا، انگلیس و اردن در مرز سوریه خبر دادند.

 در همین رابطه نیز حزب‌الله لبنان روز سه شنبه هشدار شدیدی را داده است. در پست توئیتری «شبکه المنار» به نقل از حزب ‌الله آمده است: «در صورت نقض حاکمیت سوریه، آن‌ها بهای سنگینی را خواهند پرداخت.»

برخی منابع در سوریه از تجمع نیروهای نظامی آمریکایی، انگلیسی و اردنی در مرز جنوبی استان سویداء و درعا از تپه شهاب گرفته تا گذرگاه نصیب، منطقه الرمثا و انتهای روستای عواد، خبر دادند.

این منابع گفتند که تانک‌های انگلیسی نوع «چلنجر» به همراه 2 هزار و 300 فرد مسلح و تعدادی بالگردهای نوع «کبرا» و «بلک هاوک» و نزدیک به 4 هزار فرد مسلح که در اردن آموزش دیده‌اند، در اطراف مرز سوریه حضور دارند.

شبکه المیادین گزارش داد که پایگاه‌های اردنی برای نیروهایی که قصد ورود به بیابان‌های اردن را دارند، در نظر گرفته شده است و در این عملیات گردان‌های توپخانه سنگین، موشک‌اندازهای آمریکایی نوع «هرماس» مشارکت دارند و این عملیات‌ها با حمایت هوایی و هلی‌برن یک گروه از نیروی هوایی آمریکا در پایگاه الأزرق با همراهی بالگردهای هلندی و بحرینی جهت حمایت از نیروهای پیاده‌نظام صورت می‌گیرد.


کد مطلب: 470529

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcew78eojh8fni.b9bj.html?470529

الف
  http://alef.ir