نامه ای که موجب شکست کلینتون شد

22 آذر 1395 ساعت 13:54


مسئولان نظرسنجی‌های اخیر انتخابات آمریکا می‌گویند هیلاری کلینتون پیش از انتشار نامه ا. بی.آی مبنی بر آغاز مجدد تحقیقات درباره برخی اتهامات علیه وی، 81 درصد شانس پیروزی در انتخابات این کشور را داشته است.

به گزارش ایسنا، روزنامه ایندیپندنت نوشت: نامه جیمز کومی، مدیر اف.بی.آی که طی آن اعلام شد این نهاد مجددا تحقیقات خود درباره استفاده هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها از سرور شخصی‌اش در ارسال ایمیل‌ها از سر گرفته است نقشی کلیدی در شکست کلینتون در انتخابات داشت.

نیت سیلور، یکی از عوامل مشهور نظرسنجی‌های آمریکا در این باره گفته است: به احتمال" بسیار زیاد" اگر انتخابات در 27 اکتبر برگزار می‌شد؛ یعنی یک روز پیش از اطلاعیه کومی، قطعا کلینتون رئیس جمهور آمریکا بود.

به گفته سیلور، رای دهندگانی که تصمیم خود را به دقایق آخر انتخابات موکول کرده بودند پس از انتشار این بیانیه در کنار سایر عوامل به شدت به سمت دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان کشیده شدند.

در جریان انتخابات سیلور در وبلاگ خود نوشته‌ای را منتشر و خاطرنشان کرد که کلینتون پیش از انتشار نامه‌ کومی 81 درصد شانس پیروزی در انتخابات آمریکا را داشته است و اطلاعیه کومی در خصوص آغاز مجدد تحقیقات علیه کلینتون احتمالا یکی از مهمترین عوامل شکست هیلاری در دستیابی به ریاست جمهوری بوده است.

در نظرسنجی‌ها علاوه بر این یک بار دیگر در ماه سپتامبر کمپین کلینتون شکست‌هایی را متحمل شد؛ زمانی که مجبور شد پس از بی‌حالی در مراسم یاد بود 11 سپتامبر به بیماری خود اذعان کند.

دو روز پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رئیس اداره اف.بی.آی نامه دیگری را منتشر کرد و طی آن اعلام کرد که تحقیقات در نتایج قبلی درباره اقدامات کلینتون را تغییر نداده و اتهاماتی علیه وی مطرح نکرده است.
 


کد مطلب: 423387

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcevx8efjh8wxi.b9bj.html?423387

الف
  http://alef.ir