سهم ۳۰ درصدی عابران درتصادفات شهری

بخش اجتماعی الف، 28 اردیبهشت 96

28 ارديبهشت 1396 ساعت 9:42


رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با اعلام این که ۳۷ درصد تصادفات برون شهری سال ۹۵، منجر به واژگونی خودروها شده گفت:در ۳۰ درصد تصادفات درون شهری عابران پیاده حضور داشته اند.

به گزارش مهر، سرهنگ نادر رحمانی افزود: این در حالی است که طی این مدت تنها، پنج درصد تصادفات درون شهری، واژگونی بوده است.

وی اضافه کرد: در ۳۰ درصد تصادفات درون شهری سال ۹۵، عابران پیاده حضور داشته‌اند، این در حالی است که طبق آمار سال ۹۵، عابران در تنها ۹ درصد تصادفات برون شهری، حاضر بوده‌اند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: در فروردین ۹۶ حدود ۶۱ درصد تصادفات رانندگی جاده‌ای در محورهای اصلی رخ داده است. در این مدت ۲۶ درصد تصادفات برون شهری در محورهای فرعی و ۱۳ درصد هم در محورهای روستایی رخ داده است.

رحمانی اضافه کرد: از بین تصادفات برون شهری فروردین ماه ۹۶، نزدیک به ۴۰ درصد آنها از شکل واژگونی بوده است، در عین حال در ۱۰ درصد این تصادفات هم عابرین پیاده حضور داشته‌اند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: موتورسیکلت‌ها در ۴۰ درصد تصادفات درون شهری نقش دارند به گونه‌ای که در سال ۹۵ این وسیله نقلیه در حدود ۵۸ هزار فقره از تصادفات حضور داشتند.

رحمانی افزود: با بررسی آمار ۶ ماه اول سال ۹۵، مشخص شد سواری‌ها ۵۴ درصد تصادفات درون شهری را رقم زده‌اند و موتور سیکلت‌ها با سهم ۳۸ درصدی در رتبه دوم قرار دارند.

وی اضافه کرد: در سال ۹۵، موتورسیکلت‌ها، با حضور در نزدیک به ۵۸ هزار فقره تصادف، کامیون‌ها با حضور در ۳۰ هزار فقره و مسافربری‌های عمومی با حضور در نزدیک به یک هزار و ۶۰۰ فقره، مابقی تصادفات درون شهری را شامل می‌شدند.

رحمانی اضافه کرد: بیش از ۸۶ هزار فقره تصادف برای سواری‌ها در طول سال ۹۵ در داخل شهرهای کشور اتفاق افتاده که در مجموع، نزدیک به ۵۵ درصد حوادث را تشکیل داده است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: طی سال گذشته در هشت هزار و ۸۷۱ فقره درون شهری، وانت‌ها حضور داشته‌اند که نزدیک به پنج درصد کل تصادفات داخل شهر را شامل می‌شود.

رحمانی افزود: به این ترتیب طبق آمار سال ۹۵، موتورسیکلت‌ها ۳۷ درصد تصادفات،کامیون‌ها، ۲ درصد و مسافربری‌های عمومی، یک درصد تصادفات درون شهری را رقم زده‌اند. به گزارش خبرنگار رهنگ نادر رحمانی گفت: «این در حالیست که طی این مدت تنها ۵ درصد تصادفات درون شهری، واژگونی بوده است.»

سرهنگ نادر رحمانی با اشاره به اینکه در ۳۰ درصد تصادفات درون شهری سال ۹۵، عابران پیاده حضور داشته‌اند، توضیح داد: «این در حالیست که طبق آمار سال ۹۵، عابران در تنها ۹ درصد تصادفات برون شهری، حاضر بوده‌اند.»


کد مطلب: 473184

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcevx8eejh8fzi.b9bj.html?473184

الف
  http://alef.ir