تکذیب اظهارات مدیر عامل یک پتروشیمی

12 شهريور 1396 ساعت 19:19

مدیرعامل تاپیکو با اشاره به طرحی که در هفته گذشته تحت عنوان MTO از سوی مدیرعامل شرکت پتروشیمی فارابی مطرح شد، گفت: این مورد، طرح جدیدی نیست و همان طرح تبدیل متانول به الفین شرکت پتروشیمی فن‌آوران است.


به گزارش انرژی امروز، مهندس محمدحسن پیوندی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین با بیان این مطلب گفت: شرکت پتروالفین فن آوران درسال ۱۳۹۴ به منظور احداث و بهره‎برداری مجمتع تولید متانول و تبدیل آن به زنجیره ارزش مربوطه با استفاده از خوراک گاز طبیعی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر تاسیس شده است و سهامداران این طرح شرکتهای پتروشیمی فن‌آوران،  پتروفرهنگ، پیدک، تاپیکو هستند.

وی با بیان اینکه سهامدار عمده طرح پترواولفین فن‌آوران شرکت پتروشیمی فن‌آوران است گفت: این طرح با ظرفیت یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن، متانول را به الفین تبدیل خواهد کرد و شامل واحدهای متانول، MTO، پلی اتیلن و پلی پروپیلن خواهد بود.

پیوندی افزود: طرح مورد نظر مدیرعامل پتروشیمی فارابی طرح جداگانه و جدیدی نیست.

شایان ذکر است در دو سال گذشته مذاکرات فشرده‌ای برای اخذ مجوز و زمین طرح پتروالفین فنآوران با مسئولین مربوطه در شرکت ملی صنایع پتروشیمی در جریان بوده است و امید است با جلسه‌ای که روز یکشنبه با حضور مسئولین NPC و مسئولین سازمان منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر در این شهر برگزار خواهد شد، زیرساخت های لازم برای اجرای این طرح مورد بررسی و تصویب قرار خواهد گرفت.

همزمان با اقدمات فوق، در دوسال گذشته مذاکرات مفصلی  با شرکت‌های بین المللی و تأمین کننده دانش فنی در جریان بوده است که اخیراً با دریافت پیشنهادات اجرائی برای تأمین مالی طرح، امید تازه‌ای برای اجرای طرح در آینده نزدیک بوجود آمده است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی فارابی ـ از شرکت‌های تحت مدیریت هلدینگ تاپیکو- هفته گذشته از آمادگی این شرکت برای سرمایه گذاری طرح ۲۵۰ میلیون یوریی تبدیل متانول به الفین (MTO) به دنبال موافقت مدیرعامل هلدینگ تاپیکو خبر داده بود.


کد مطلب: 508086

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcevv8npjh877i.b9bj.html?508086

الف
  http://alef.ir