«تنهاترین عاشق، عاشق‌ترین تنها»؛ نصرالله قادری؛ نشر نیستان

17 شهريور 1393 ساعت 18:13


تنهاترین عاشق، عاشق‌ترین تنها
نویسنده: نصرالله قادری
نشر نیستان، چاپ اول
شمارگان ۲۲۰۰ نسخه
۵۰۸ صفحه، ۲۸۰۰۰ تومان

فروشگاه اینترنتی شهر کتاب، این کتاب را تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کند، در صورت تمایل اینجا کلیک کنید.

***

«تنهاترین عاشق، عاشق‌ترین تنها» رمانی‌ست مُفصل، نوشته نصرالله قادری که به همت نشر نیستان به بازار آمده و به زندگی ابوذر غفاری صحابی گران‌قدر پیامبر می‌پردازد. نصرالله قادری در سال‌های دور و نزدیک، همواره به‌عنوان مرد تئاتر شناخته‌شده؛ اهل‌قلم و نوشتن است و کارنامه‌ی پروپیمانی دارد که به‌طور عمده از نمایشنامه و پژوهش در حوزه ادبیات نمایشی‌ تشکیل‌شده است.

قادری در چند سال اخیر با ایده نوشتن رمان‌هایی درباره چهار یار پیامبر(ص) به رمان‌نویسی روی آورده (او پیش‌ازاین مجموعه داستانی نیز منتشر کرده)، تجربه‌ای که تا حد زیادی با توفیق قرین شده است.

تنهاترین عاشق… بخشی از یک چهارگانه است، چهارگانه یاران پیامبر (ص) که اولین بخش آن با عنوان «ناله‌های عاشق»، به سلمان فارسی می‌پردازد و دومین آن (کتاب حاضر) به ابوذر غفاری اختصاص یافته؛ مقداد و بلال حبشی نیز دو یار باوفای دیگر پیامبر (ص) هستند که دستمایه نوشتن دو رمان پایانی این چهارگانه قرار گرفته اند.

نکته قوت کتاب حاضر خلق پذیرفتنی فضایی‌ست که ماجراهای رمان در آن رخ می‌دهد، فضایی که خلق آن حاصل اشراف نویسنده بر جزئیات زندگی شخصیت محوری رمان و تاریخ آن روزگار است. از سوی دیگر نویسنده در خلال داستان اطلاعات گوناگونی درباره شخصیت‌های حاضر در داستان ارائه کرده، اطلاعاتی که مخاطب برای دنبال کردن داستان نیازمند آن‌ها بوده و حسن کار نویسنده این است که آن‌ها را نه به شکلی تحمیلی، که با تنیدن در تار و پود رخدادهای رمان بدان افزوده و به همین دلیل زائد و تحمیلی به نظر نمی‌رسند.

درباره این کتاب بیشتر بخوانید


کد مطلب: 240885

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcev78wnjh8evi.b9bj.html?240885

الف
  http://alef.ir