اف‌بی‌آی سه ماه پیش درباره عامل حمله منچستر به انگلیس هشدار داده بود

8 خرداد 1396 ساعت 13:44


آژانس اطلاعات داخلی انگلیس (ام‌آی ۵) ظاهرا سه ماه پیش از انفجار انتحاری منچستر از طرف متحدان آمریکایی هشدار دریافت کرده بود که سلمان عبیدی احتمالا قصد دارد حمله‌ای را در خاک انگلیس پیاده کند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، عوامل اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) به مقام‌های انگلیس اطلاع داده بودند که یک جوان ۲۲ ساله که بخشی از یک شبکه تروریستی داعش در شمال آفریقاست، در شمال غرب انگلستان مستقر شده و قصد دارد حمله‌ای را اجرا کند.

سلمان عبیدی، عامل انتحاری منچستر که دوشنبه گذشته ۲۲ تن را در سالن "منچستر آرینا" به کام مرگ کشاند، در لیست افراد مظنون تروریستی آمریکا در سال ۲۰۱۶ بوده است. نام او حین بررسی گروه‌های تروریستی فعال در لیبی به لیست مذکور اضافه شده بود.

یک منبع امنیتی به "میل آن ساندی" گفت: اوایل ۲۰۱۷ اف‌بی‌آی به ام‌آی ۵ اطلاع داد که عبیدی وابسته به یک باند تروریستی در شمال آفریقاست که در منچستر مستقر شده و در این کشور به دنبال یک هدف سیاسی می‌گردد.

به گفته این منبع مطلع، سرویس اطلاعات داخلی انگلیس پس از هشدار آمریکا گمان می‌کرده که سلمان عبیدی به دنبال ترور یک شخصیت سیاسی است. با این حال، این مساله را مورد بررسی عمیق قرار نداد و از لیست افراد دارای اولویت حذف شد.


کد مطلب: 477063

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcepf8exjh8f7i.b9bj.html?477063

الف
  http://alef.ir