رییس صدا و سیما: 85 در صد مردم تحویل سال، رسانه ملی را انتخاب کردند

18 فروردين 1396 ساعت 13:22


رئیس صدا و سیما در دیدار با عوامل سه سریال‌های نوروزی «علی البدل»، «مرز خوشبختی» و «دیوار به دیوار»، از تلاش آنان در تولید این مجموعه‌های نوروزی قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیما، دکتر علی عسکری در این دیدار صمیمانه گفت: سریال، پرجاذبه‌ترین و اثر گذارترین قالب نمایشی در شبکه‌های تلویزیونی است و تولید سریال‌های فاخر و ارزشمند در اولویت برنامه‌های سازمان صداوسیما است.

او افزود: با وجود تنوع فرهنگی، اقلیمی و ظرفیت‌های فراوان جغرافیایی ، جای جای کشور می‌تواند محل ساخت فیلم و سریال باشد که «علی البدل» و «مرز خوشبختی» نمونه ای از آن بود.

 دکتر علی عسکری با اشاره به وجود رقبای رسانه ملی افزود:85 در صد مردم لحظه تحویل سال شبکه‌های رسانه ملی را انتخاب کردند و سریال‌های نوروزی تا پنجاه درصد دیده شد که این حاکی از ارتباط مستقیم تولید برنامه‌های کیفی و اثر گذار با افزایش جذب مخاطبان است .

 رئیس سازمان صداوسیما افزود: رسانه ملی و شما به عنوان سرمایه‌های فرهنگی و هنری کشور رسالت سنگینی برعهده داریم و آن انتقال مفاهیم فرهنگی و هویتی ایران اسلامی به جامعه است که باید در سریالها نمود، بیشتری پیدا کند.

 وی با اشاره به ویژگی‌های یک سریال خوب و توقع رسانه ملی از ارائه تولیدات در تراز جهانی افزود: تولید سریال‌های بلند، شاهکاری از همدلی و همکاری همه عوامل است که بر زندگی جوامع تاثیر می‌گذارد و رسانه ملی برای اثر گذاری بر جامعه ، خریدار تولیدات بلند و فاخر است.

 دکتر علی عسکری به 65 سریال دردست ساخت و 60 فیلمنامه در حال نگارش اشاره کرد و افزود: رسانه ملی از بازیگران و هنرمندان متعهد که مشغول به کار نیستند و دچار مشکلاتی هستند نیز حمایت خواهد کرد.

 در این دیدار عوامل و بازیگران مجموعه‌های نمایشی نوروزی از دغدغه‌های و نقطه نظرات خود گفتند و خواستار حمایت هر چه بیشتر رسانه ملی از تولید فیلم و سریال شدند.


کد مطلب: 459991

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdceoo8ezjh8noi.b9bj.html?459991

الف
  http://alef.ir